Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pufesz76

    csendes tag

    válasz Varlaisaran #15 üzenetére

    Sziasztok,

    Amennyiben valakit még érdekel, én is leírom a tapasztalatomat. Mivel most cseréltem le egy Pioneer készülékre, 3 év használat után ennyit még megérdemel! Előre bocsátom, hogy a hangjával semmi bajom nincs, sőt meglepően jónak tartom, ahhoz képest, hogy egy egyszerű, olcsó készülékről van szó. Természetesen a loudness bekapcsolása kötelező, mivel anélkül nagyon laposan és erőtlenül szól, de ezt használva szárnyakat kap. Egyszóval ezzel semmi baj nincs, de én még ilyen megbízhatatlan rádiót nem láttam. Nálam is ugyan azok a hibajelenségek jelentkeztek, mint amit leírtatok.
    SD:
    - Az MP3 állományokat "frissen másolva" jobban lejátssza, mint a többet hallgatott számokat, ugyan arról a kártyáról
    -SD kártyás lejátszás esetén néha belekezd a számokba, majd gyorsan tovább ugrál akár sok tíz számot is
    - Némelyik MP3-at csak elkezdi és nem játssza le

    CD esetén:
    - a frissen megírt cd lemezeket egyszer-kétszer jól lejátsza, majd elbizonytalanodik, ugrál, átkapcsol rádióra. A gyári lemezekkel is sokszor bizonytlankodik.

    Rádió:

    - a hangolás és rds jó, pontos nem volt vele gond
    - ellenben teljesen rapszódikusan, önálló életet élve bekapcsolja magát, pontosabban kikapcsolhatatlan a Ta, azaz a közlekedési hírek észlelése funkció, és jelentős hangerő növeléssel berobban az utastérbe a legváratlanabb pillanatban
    - automatikusan bekapcsol a némítás, ez új funkció, mivel az első két évben nem tette
    - automatikusan 4-5-ös hangerő szintről felerősodött a hangerő 28-ra, úgy, hogy a hangerő számláló pörgött mint a CD játszó számlálója
    - az állomás gombok megnyomására elkezd programkategória szerint keresni, össze vissza, és nem lehet az adóra visszaállítani

    Egyéb:

    - kikapcsolt állapotból automatikusan véletlenszerűen bekapcsol
    -a kijelző fakultatív jelleggel működik jól. Néha tökéletes, néha az alsó fele látszik a karaktereknek, néha felső, néha össze vissza pontok, néha semmi nincs rajta.
    - nálam is elment az 1-es és 4-es gomb háttérfénye

    Nagyjából ennyi. Ez egy jó hangú, de rendkívül megbízhatatlan készülék, és számos hibája számomra teljesen érthetetlen. Nyilván részben szoftveres gondokról van szó. Sajnálom, hogy így megbolondult, mert eleinte szerettem. Vételára 25 e Ft-volt a Tescoban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák