Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vodamodem

    csendes tag

    válasz shtml #1708 üzenetére

    Kedves Őstag!
    Majdnem napra pontosan egy éve(!) van E220 Vodafone-os modemem. Már annyi mindent megéltem vele, hogy semmin sem csodálkozom. Először is, a régi szofverrel nem értettek szót az XP Proffal. APN problémák, gprsre állandó átváltás, a guta ütött meg vele decemberig. Akkor az ügyfélszolgálat segítségével én, a programokhoz nem értőként tudtam a honlapról frissiteni, beállítani az új APN és DNS értékeket. Ezzel gyönyörűen elment két hónapig. És akkor jött -- nem a Tenkes kapitánya --, hanem a Windows SP2 frissités és meghótt a modem, mert a "Rosszindulatú szoftver eltávolító eszköz" leválasztotta a TTCP-clinetről a modemet. Dühöngés, ügyfélszolgálat, mint fent, Vezérlőpult, törlés, újratelepítés, internetbeállítások (telefonosra váltott át az alapértelmezett VCLite helyette. Ezzel elment egy darabig, bár melegedés miatt volt szervízben, cserét adtak. És jött -- megint a Windows SP3 -- és kezdődött minden előlről. Most pedig a frissitős kedden a Windows küldte a sok frissítéssel megint ezt a "Rosszindulatú...".Ezzel lehet felbősziteni a modemes netezőket. Egyébként a sebessége jó, valóban szélessávú, az új Mozilla Firefox 3.0 frissitéssel feltett változatával háromszor omlott össze, a teljesen új 3.0.1 azóta is működik (már egy hónapja). Sok gond után a beállítása. kézi inditás, kézi csatlakozás, így nem előzi meg a vírusírtót és a tűzfalat, csak akkor indulhat, ha én akarom. Most is ezt használom.
    A Vodás ügyfélszolgálat sajnos nem nagyon ért a netes (modemes) technikai gondokhoz, be kell vinni a szervízbe az eszközt. Letesztelik, frissitik (bár lehet a honlapról is). Egy biztos: XP ügyben rendszerint a Windows a hunyó!

    :) ;)

  • Vodamodem

    csendes tag

    Ugyanígy jártam a sok új Windows frissités után a hó elején. Vidd be az üzletbe (Budapesten Duna Plaza vagy Westend City Center), helyben van szervíz, azonnal frissitik. Otthon töröld le a régit (XP-ben Programok telepitése, törlése, Vezérlőpulton) és telepítse fel magát újra. APN és DNS-eket be kell írni, újrainditás és működik. Nálam bevált.

    :K

Új hozzászólás Aktív témák