Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Ha jól veszem ki az új pdf-ből, aki mától nyit számlát a Rai-nál az bevállal mellé egy 12 hónapos hűségidőt is, ha pedig le akar lépni, akkor 5000Ft kötbért kell fizetnie.
    Nem tudom mennyire szokás ez a többi banknál, vagy elsőként vezette be a Rai.

    Pár hete nyitottam náluk Bázis csomagot, amit mától már nem lehet igényelni, helyette lesz a Bázis 2.0, aminek feltétele lesz, hogy legyen valamilyen hiteled is hozzá. :o

    MKB Karriert kell lemondanom a következő hónapban. Ehhez lenne egy kérdésem: Amit rajtahagyok pénz, azzal mi lesz? nov. 10. után indítanám el a dolgot, elvileg 1 hónap mire megszüntetik, gondolom nov. végén is fog még számlavezetésért levenni, vagy talán dec.-re is.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Most szüntettem meg egy mkb karrier csomagot. Nem tudom van-e itt olyan, aki ebben a csomagban van.
    Előzetesen okt.-ben lemondtam a netbankba az ingyenes kp felvétet, mert úgyis 2 ingyenes van a csomagban.
    Okt.-ben érkezett rá egy fizetés, és 2x vettem le pénzt, majd nov.-ben már másik számlára ment.
    Volt egy 1000Ft-os limit a számlainfo-ra, és volt telebank meg netbank ingyen.
    Okt. végén Nov. elején levont 165ft számlavezetést, és 23ft sms-t,
    aztán nov.-ben levettem 81.000Ft-ot, feltöltöttem 3 telefont (2000+3000+2700) és befizettem kártyával egy csekket, és maradt 250Ft, mert mondom úgyis leveszi a megszüntetésnél a nov.-i 165Ft-ot.
    Erre közölte a tag, hogy a Karrier megszűnt szeptembertől, kiküldték az értesítőt a netbankárba, és standard díjszabás van, ezért
    fizessek 165ft-ot (pedig ez a karrier díja), és mutatta azt a pdf-et, amiben benne van, hogy 2014. feb-tól levon 150Ft-ot még pluszban, pedig ez egyszer vonta le, aztán vissza kellett adniuk. 3db sms-t, mert innentől a standard csomag van, és hogy újra van tranzakciós adó (ezt most sem értem, azt nekik kell fizetni), azt kiszámolta a 81.000Ft-ra, és a vége az lett, hogy még nekem kellett rádobni 425ft-ot a 250 mellé, hogy 0 legyen. Állítólag hónap végén már ezeket vonták volna tőlem.
    Októberre viszont nekem az eredeti karrier dijakat szedte le, vagyis nem vont le sem a kártyás fizetésre, nem a kp felvétre, és kártyás fizetésre sms meg szerintem sosem volt.
    A mostani kondiciós listában is benne van a karrier, nem írja, hogy megszűnt volna szeptembertől.

    Lemaradtam erről az értesítőről, hogy átkerültünk standard díjszabásba egyoldalúan :F és jól számolt a tag, vagy behúzott :F
    Innentől már nem tudom megnézi a netbankot, így nem tudom ellenőrizni, és a szeptemberi kondíciós listát sem találom.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz ludsimon #6076 üzenetére

    Most beszéltem bátyámmal, a barátnőjének is át kellett menni másik csomagba Karrierről. Állítólag hívták vagy írtak neki, hogy nem maradhat a Karrierbe.
    Engem valszeg nem tudtak hívni, mert a telefonszámot is cseréltem, és az mkb-nál a régi volt megadva. A netbankos értesítőről meg valszeg lemaradtam valahogy, nekem csak annyi rémlett, hogy nyáron volt, hogy már nem igényelhető. Az októberi (1 vagy 31. aszem) kondíciós listába még néztem is, hogy nincs a 0,6%, hanem nyilatkozat nélkül 0Ft, át is raktam a nyilatkozatot a Rai-hoz, és úgy vettem le 2x kp-t, és azt még a Karrierbe számolta. A zárásnál viszont a számlavezetésből a Karriert, de a többi díjba az általános minden féle kedvezmény nélkülit számolta.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz #81999360 #6088 üzenetére

    Nem lehet, hogy van a listán olyan, hogy egyéb, és azzal menne? CVC2 kód van az aláírásnál, vagy külön adtak hozzá?

  • [CS]Blade2

    addikt

    1-486-5111 a Rai lehet? Állítólag a rai porszívóügynökei hivnak ezen a számon, de lehet voip-es átverés is. Próbálnak hívni, de én még csaladtagnak is csak 10-ből 2x veszem fel a mobilt, mert sosincs a zsebemben, mindig lerakom valahova, aztán tök máshol vagyok, porszívóügynököt vagy ismeretlen meg alapból nem veszek fel, hogy nehogy felirják, hogy ez a marha múltkor felvette, és akkor még több számon még többet b.gatnak.
    Na nem is ez a lényeg, hanem az előbb mobilfeltöltést fizettem RAI kártyámmal, és rá pár másodpercre csörgött erről a számról.
    Elképzelhető, hogy van egy voip-es rendszerük, ami figyelte, hogy mikor fizetek a kártyával, és ezzel életjelet adok, és auto tárcsozott, hogy adhassanak egy hihetetlen ajánlatot?

    Igazából várom, hogy b.gatni fognak, mert márt küldtek postán egy papírt, hogy vegyek fel hitelt hitelkártyával, meg szerintem lassan b.a a csörüket, hogy a Bázis 1.0-ban vagyok, és 129Ft-ot tudnak csak leszedni havonta, és 2680Ft-ot éves kártyadíjra. ;]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz randras #6768 üzenetére

    Egyszer van egy limit a kártyádon, amit jó esetben te állítasz be a netbankon vagy a bankfiókban (napi hány alkalommal és összesen hány K-t naponta), és van egy limit minden automatán,amit a bank állít be. A kis otp-s automatán a Sanyibáék 100K állítanak be, egyébként valami 50K-t akartak, hogy ne tud kiszedni 2-ben a 150K-t ingyen, és ez miatt azt hiszem kötelezik őket, hogy legalább 75K legyen a limit az automatákon.
    A 3. limit, hogy valami 40db húszezresnél több nem fér ki rajta, de szerintem nincs olyan az országban, ami kiadna 750K-t.
    Takaréknál láttam a gépen, hogy a felkínáltak között volt 200.000, de szerintem más összegként beírva sem ad ki többet egyszerre.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    Tudja valaki, hogy egyéni vállalkozónak (KATA-s) kötelező, hogy vállalkozói számlacsomagja legyen, vagy lehet helyette bármilyen lakossági, ha azon csak a vállalkozás pénzforgalma zajlik?

    Pannon takarék havi 1db beérkező utalásra és 1db NAV felé kimenő utalásra levesz 2800-3100Ft-ot havonta egy ilyen kisvállalkozói számlacsomagban. Ennyiért ehhez nincs bankkártya, nincs netbank, nincs SMS értesítő. (1800-1900 jutalék a 1db kp kifizetésre és az 1db utalásra, 793Ft a számlavezetés, és van kb 400Ft zárlati díj, valamint a kivonatokra is vesznek le 100-350 körül.)

    Papír kivonat van, de az kell, mert azok mennek a könyvelőnek!

    239.243 a havi beérkező, kerek 50.000 amit a NAV-nak kell utalni a KATA-ba, meg néha van pár extra adó, kamarai hozzájárulás, de ezekkel együtt is 15db utalásban megáll évente. A többi idegen ATM-ben kp felvétként menne, ha lenne kártya hozzá.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Van ez a Raiffeisen ökörség, hogy megszünteti az SMS aláírót. Nekem náluk van a számlám, és nem fogok tudni kártyás vásárlást és csekkbefizetést csinálni, mert nincs okostelefonom, sem Szifon, csak egy régi Tab 2 tablet, de az android 4-es, arra nem megy fel.
    Pár napja próbálom Windows 10 alatt emulátorral androidon futtatva megoldani a dolgot, de ez a retek csak egy fehér képernyőig jut el. Az andoroidos topicban a szakik rajta vannak az ügyön, hogy hogy lehetne futtatni banki alkalmazást emulátor alatt. Ez az A terv.
    Viszont felmérném a lehetőségeket:

    B tervként azon gondolkodom, hogy leürítem a számlám és váltok a g...ibe, szóval igazából azt kellene kisakkozni, hogy van-e olyan bank, amit egy jó ideig megint tudnék használni gombos telefonnal. Most Aktivitás 3.0 csomagban vagyok, van rajta egy alap Mastercard (ez a legnagyobb díj az éves díj miatt), és van az SMS értesítés, ami kb. 120ft körül van meg a havi 1db sms a fizetésről. Számlavezetés 0Ft, a kp felvétbe beférek a 150-be, utalni csak paypalra szoktam évi 2-3x. Sok csekket fizetek be kártyával, meg online rendelések, a családban majdnem mindenki feltöltőkártyás, azokat is én szoktam tölteni.

    C terv, hogy hamarosan felszabadul egy Lenovo Vibe okostelefon a családban. Nem tudom, hogy hányas android van rajta, de talán tudja a minimum 5.0-ás feltételt. Na most mivel gombos telefont használok, így nem találkoztam eddig ezzel a Mobil Token-es sz*rral. Hogy nézne ki a dolog, ha így használnám: Ugyanúgy használhatom a Windows 10-es PC-m, rendelek, számlát fizetek be díjneten, e-mailben kapott linkkel, stb., és megadom a kártya adatokat, vagy a telefonon kellene ezt is csinálnom :F
    Továbbá ehhez elég egy wifi :F SIM kártya nem lenne a telefonba.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz sifarr #19804 üzenetére

    Épp ebben a percben sikerült megoldani PC-n az emulált android alatt. Az Intel VT miatt nem töltött be nekem az app. Most már jó, be is állítottam, már a direktnet belépésnél a Mobil Token-el léptem be.
    Másnak kellenek az infók:
    - ha fehér kép jön csak be emulált androidon, akkor próbáld meg kikapcsolni biosban a VT-t.
    - nem kell SIM kártya a telefonba, ha valaki csak erre készül tartani egy telefont

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz INGJOKE #19806 üzenetére

    Én mindig mindent úgy döntök el magamnak, hogy nekem mi a jó, mi a fontos. Nekem a mobiltelefon 100g alatti, kicsi, 2-3 hetet bír egy feltöltéssel, és tudjon telefonálni, meg legyen rajta óra és ébresztő.
    Amikor nem otthon vagyok, akkor nem akarok netezni meg semmi ilyen, mert azt én egy 24"-on szeretem csinálni, nem 5" körül. Nem is akarok egész nap net közelben lenni, bőven sok az is amit az asztali PC előtt ülök.
    Nekem így egyértelműen sokkal rosszabb, minden szempontból rosszabb dolog lenne okostelefont használni, saját magamat sz...nám le vele.
    Se nem könnyű, se nem fér el kis helyen, se nem bír ki 2-3 hetet, ergó a célnak, hogy telefonáljak vele, sokkal rosszabb.

    Ja, és én 31 éves vagyok, informatikai végzettséggel, 25 éve foglalkozom és érdekel a számítástechnika.
    Van jó pár munkatársaim, akiknek szintén nincs, mert pl. fontos nekik, hogy ütésálló legyen, mert járnak dolgozni 2. állásban víz, gáz, mezőgazdasági ágon.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz tonyrulez #19808 üzenetére

    Jutok, de nincs kedvem feltenni tölteni olyan gyakran. Bátyám annó lecserélte a Galaxy Spica-ját egy Galaxy S3-ra, és nekem adta a Spica-t, és pár hónapig azt használtam, és alig valamivel több, mint 1 napot bírt csak [elhasznált volt már az akkuja], és tök sz*r volt, ált. mindig akkor kapcsolt ki, amikor fontos lett volna telefonálnom.
    Ezt a Nokiát meg feltöltöttem 1 hete, jövő héten meg valamikor majd megint feltöltöm, tök mindegy, hogy mikor, így is rohadt messze leszek attól, hogy kikapcsoljon.
    Nem csak nem kell állandóan feltenni, hanem nem is kell rá figyelni, mint némelyik kollégának is, hogy melóba keresi a töltőt, hogy hazafele ne kapcsoljon ki, mire hazaér, vagy, ha este nem tölti fel és nem hozza magával a töltőt, akkor vége is, valamikor ált. kikapcsol neki.
    Nekem az nincs benne a mobilitás fogalmába, hogy kikapcsol a cucc, hogy hordozható, de csak majdhogynem a következő konnektorig, ha aktívan használod.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz merqree #19810 üzenetére

    Van GPS a kocsiba, de anélkül is meg lehet lenni. Főleg melóhelyre és vissza :D , gyalog meg előtte megnézem PC-n térképen, ha kell. Eddig sosem futottam bele, hogy kellene egy GPS a zsebembe. 24"-on internetezek, mit tudom én 1 méterről. Repülővel, busszal, vonattal nem megyek, csak autóval.
    Ha kellene valamihez, pl. egy buszjegyhez, akkor sem nyelném be a számomra sokkal több és zavaróbb hátrányát.

    Brandynew: Hát ez az. Ami nálam kell, hogy legyen, az a telefon, így nyilván fix, hogy kell egy gombos telefon. A hordozható PC nekem nem kell. Ha lesz valami, ami érint, mint pl. lett ez a Mobil Token-es sz*rság, és nem tudom megoldani, mint ezt most emulátorral, akkor veszek max. egyet, amit célirányosan arra a feladatra használok.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz sifarr #19821 üzenetére

    Van aki teljesen a telefonján él, hús-vér emberként meg nem igazán, de én ezt is lesz*rom, mert, ha úgy gondolkodik, mint én, hogy mi a jó saját magának, és úgy szereti, akkor a legjobban teszi, ha ott él, akkor csinálja úgy, ahogy neki jól esik, ahogy szereti.

    Hogy témához is kapcsolódjon, szerintem elcseszik ezt a Rai-nál, többet fognak bukni azon a pár % ügyfelen, mint amennyit nyernek a SMS-ekkel. Nem hiszem, hogy olyan gigantikus összeget fizettek az SMS-aláírókért.

    Ez megint a véglet. Pár éve mi a cégnél a bérpapírt borítékban papíron kaptuk, aztán bevezették egyik napról a másikra, hogy e-mailben kapjuk jelszavas PDF-ben. Na most pár nyugdíj előtt álló kollégának ekkor benyögték, hogy adja meg az e-mail címét, és ebben a borítékban van a jelszó, amit akkor kell megadni, amikor a PDF olvasóval megnyitja az e-mailben a fájlt, ő meg visszakérdezett, hogy mi az az e-mail meg pdf, neki nincs e-mail címe, számítógépe és internete. Ekkor kitalálták, hogy aki kéri, annak az irodások kinyomtatják.

    Itt is úgy lehetett volna megoldani, hogy fokozatosan kivezetni, sokkal előbb szólni (bár még nincs konkrét időpont), és mondjuk betenni, hogy innentől fizetős x db sms felett, vagy minden aláíró sms pár Ft, de van az alkalmazás, az ingyenes.
    A szövegből úgy veszem ki, hogy ők úgy tervezik, hogy egyik nap lelövik az egészet a csába.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz cocka #19816 üzenetére

    BlueStacks5-el megy, majd meglátom hosszútávon, hogy mennyire lesz stabil. Ha takarítható, akkor nem gond. Pár perc akár újra telepíteni kompletten.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz sifarr #19826 üzenetére

    Az SMS-ért rohadt sok a 18Ft. Úgy tudom, hogy a szolgáltatóknak alig kerül valamibe, mivel alig lehet benne adat. Talán a románoknál versenyeztek annó a szolgáltatók, hogy én adok a díjcsomagba 2000db sms-t, jó én meg adok 5000db-ot. Nem gondoltam volna, hogy a bankoknak is olyan áron adják.
    Van aki minden nap ki be lépked orrvérzésig, egy hónap alatt simán el lehet költeni 18Ft/db áron azt a pénzmennyiséget, amit a bank egy évben levon ilyen-olyan jogcímen.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Van egy lemondott KGFB. A lemondásnál kért bankszámlaszámot, hogy vissza tudják utalni a túlfizetést. Fater nevén volt a szerződés, de neki nincs számlája, így beírtam az enyémet. El fogják tudni így utalni, vagy vissza fogja dobni a rendszer, amiért nem fog stimmelni a név a számlaszámhoz :F

  • [CS]Blade2

    addikt


    Ez mi az i.... f....a?
    Tippmixpro-ra akartam feltölteni munkatársamnak ahogy szoktuk is neki néha.
    A saját Raiffeisen kártyámra is ezt adja, meg van még egy a családban, azzal is kipróbáltam, és azt is visszadobja.
    K&H-s és OTP-s felületen is próbáltam.
    ?

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz INGJOKE #26096 üzenetére

    Nem. Betéti kártya vagy mi a t..m. Mastercard. 21.-én és 28.-án (28.-ára könyvelte le az app szerint, lehet előtte lett töltve a hétvégén, csak hétfőre könyvelte) volt töltve ugyanígy, akkor még működött.

    Itt vagy az van, hogy sz*r a tippmixpronál valami, vagy a Raiffeisen-nél, vagy valamit változtattak ennél vagy annál, hogy nem lehet más nevére feltölteni vagy a rai-nál nem lehet többé szerencsejátékra, vagy nem tudom.

Új hozzászólás Aktív témák