Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz ludsimon #647 üzenetére

    A kártyák dolgát meg én mondom el, illetve inkább linekelek egy profi cikket azzal kapcsolatban, mit jelent a dombornyomott, elektronikus, illetve unembossed kártya klikk.

    Itt meg egy másik arról, hogy netes vásárlásra milyen kártyák jók és melyek nem klikk.

    mod: A ténylegesen ajánlott kártyák már meg összegek a cikkben nem mindig aktuálisak már, maga a cikk elég régi, de az általános ismeretek most is jók benne. Az MC unembossed jó lesz elvileg.

    A Mastercard - Visa pedig két külön kártyatársaság, mindkettőnek van mindenféle kártyája. A Visa Electronnak az MC Electronic a megfelelője, az MC unembossednak most nem tudom hirtelen, de biztos van olyan Visás is. A két társaság közti különbség, ami számít, az egyedül a konverzió klikk. A lényeg kb. ez:
    A Cirrus/Maestro, illetve MasterCard márkákat forgalmazó MasterCard International kártyatársaság a külföldi országtól függően euróban vagy dollárban számol el a magyar bankkal (Európában az eurózónában euróban, a többi országban dollárban), míg a Visa International kártyatársaság minden esetben egy devizanemben, a legtöbb esetben dollárban számol el a magyar bankkal.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • cocka

    veterán

    válasz ludsimon #647 üzenetére

    Szóval akkor nem tudom használni a Visa Electronos CIBEZZ-t, de a Visa Electronos Junior Max-al meg lehet.

    Bankfüggő, hogy engedélyezi a visa electronos fizetést vagy sem. Régebben az otp se engedte, 2006 óta engedi.

    A Junior extra 24 év felett jár ha jól tudom, én pedig 18. vagyok.

    Junior extra = sms szolgáltatás és része a junior szolgáltatásoknak.

    Junior extra havi díjas és benne van a heti 2 reggeli egyenlegértesítő + nincs díja a kontrollüzeneteknek
    Junior light = minden kontrollüzenetnek díja van, havi díj és egyenlegértesítő nincs.

    A junior max 18 év felett igényelhető, de az a teljes szolgáltatáscsomag neve!

    Nekem csak a jóváírásokról kell üzenet.

    Az 100 Ft havonta.

    Akkor Te mit mondasz, legyen CIBEZZ MC unembossed, olcsóbb, mint a Junior Max?

    Szolgáltatáscsomagot hogy lehet egy bankkártyával összehasonlítani?

    Én valahogy úgy hallottam, hogy a Master Card butább, mint a Visa Electron, félek tőle, nem tudom...

    Baromság. A Maestro és Mastercard Electronic az a két kártyatípus, amit biztosan nem lehet netes fizetésre használni, a visa electron meg bankfüggő. Az MC unembossedot mindig lehet, a netkártyákat is meg a domborokat is.

Új hozzászólás Aktív témák