Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horvathd

    aktív tag

    válasz cocka #403 üzenetére

    @cocka:
    Igazad van, tényleg lehet használni telefonos és hasonló vásárlásra is. Továbbá szerintem Magyarországon a taxikban nem imprinteres leolvasó van, hanem elektronikus GSM alapú, így ott is lehet fizetni vele, igaz ilyen POS terminálnál VISA Electronnal szintén lehet.

    @Tel Elek:
    A MasterCard Unembossed típus mindenképp "többet tud" mint a VISA Electron. A kettő között az lehet az egyetlen különbség, hogy hogyan számolják el a devizában érkező terheléseket. A MasterCard előnye az a VISAval szemben, hogy az euró terheléseket közvetlenül váltják forintra, míg a VISA-nál először USD-re majd forintra. Más devizánál mindkettő először USD-re vált. (Bár lehet hogy már a VISA is képes közvetlenül eurót forintra váltani, ebben nem vagyok biztos.)

    Én csak azért választottam a VISA Electronos CIBEZZ kártyát mert már a volt egy MasterCard Unembossed kártyám a Raiffeisentől, így ha az egyik kártyatársaság rendszere nem működne, ott lenne a másik.

    A chip hiányából pedig nem lesz probléma, a mágnescsíkot, mindenhol le tudják húzni, nincs külön csak csipes kártyákat elfogadó POS terminál.

    Én személy szerint örülök is, hogy nincs csip a kártyáimon, mert így vásárlásnál PIN kód megadása helyett, alá kell írnom, és én ezt biztonságosabbnak tartom.

    "The Kid just rages for a while."

Új hozzászólás Aktív témák