Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz darvinya #60926 üzenetére

    Tudja, ha egyszer sorba vannak kötve, ugyanaz az áram folyik rajtuk. Erre utal a 2/4 működés.

    Csak épp ez a gond, hogy így nem lehet normálisan érzékelni a telítettséget. Amikor az egyik túltöltődik, -dV elven működő áramkör érzékel egy kis visszaesést a feszültségben.

    Ezért lekapcsolja a töltést, illetve beállhat csepptöltésre. Itt jön a másik gond, a soros kötés miatt nem tudja lekapcsolni csak az egyiket, mindkettőt lehet csak.

    Ez még akkor sem jó megoldás, ha egyforma akkukat használunk, mert még azok sem szoktak pont egyszerre telítődni. Ezt tapasztalhatja, akinek van olyan töltője, ami külön kezeli.

    Egy korrekt gyártó legalább odaírja, hogy lehetőleg azonos típusú és kondíciójú akkut tegyünk bele. De ebben a kategóriában az akkutöltők papírjai egyébként is szánalmasak.

    Amikor egy áruházban elkezdem nézegetni (legalábbis régebben, amikor foglalkoztam ezekkel) és képtelen vagyok kitalálni dolgokat egy töltőről (pedig láttam már párat kívül, belül, neten stb.), abban azért van valami irritáló. Gyakorlatilag el akarnak adni valamit, amiről még egy hozzáértő sem tudja megállapítani, hogy csak időzítővel kapcsol le, vagy detektál töltésvéget, egyebekről nem is beszélve.

    Mert odaírja, akár egy kis táblázatban, hogy a becsült töltési idő ennyi és ennyi. De annyit nem képes egyértelművé tenni, érthetően megfogalmazni, hogy kb. ennyi idő után vedd ki / kiveheted az akkut, mert úgysem fog leállni a töltés. Csak 14-16 óra után, mikor lekapcsol a timer. Vagy nem, mert az sincs benne.

    Ez már egyrészt az idiotizmus a gyártó részéről, másrészt a vevők teljes hülyének nézése: vedd meg, dugd be és kész. Ne törődj semmivel, úgyis hülye vagy hozzá. Akár tudatos megtévesztés: azt hiszed, ennyi idő után le fog állni? Arra várhatsz...

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák