Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kmisi99 #55034 üzenetére

    Amíg nem próbáltam magam is, ezt így nem lehet megmondani, de úgy néz ki, sok felhasználó elégedett vele, közöttük csavarhúzó-felújítók is. Vagy páran beszámolnak melegedésről is.

    Хорошая платка. на 12 в шуруповерт встало на ура. ОДна проблема. После ухода в защиту плата активируется только с помощью зарядного устройства..12,6в. То есть если на природе шуруповерт уйдет в защиту, то активировать плату не получится просто так

    Tehát szerinte, ha a védelem letilt, a töltővel újra kell aktiválni, különben nem működik.

    Egyébként a bekötést majd úgy kell, hogy a negatívtól kezdve növekvő irányban, sorra csatlakoztatni a cellákat, végül töltőre tenni, hogy engedélyezzen a védelem.

    Заказал на всякий случай два контроллера. Шарики припоя на плате пришлось убирать самому. Проверил пока один - работает. При нагрузке на шуруповерт - транзисторы греются. Балансировку заряда не проверял. Надеюсь есть. Спасибо!

    Szerinte pedig terhelésre melegszenek a FET-ek. A balanszírozást nem nézte, de reméli, hogy jó. Szerintem ne remélje, mert ez nem balanszíroz, nincsenek rajta kisütőellenállások.

    Itt jegyezném meg, én még nem tettem ki tartós terhelésnek. Például egy lapos TV, amiben ugyan sok csavar tud lenni, de ezek csak rövid, nem nagy terhelések.

    Ezért van az, hogy az akku, ami a laptop tartós terhelését már nem bírja, a csavarhúzó rövid áramait nem csak kiszolgálja, de még tölteni is csak ritkán kell. Ritkábban, mint a Ni-Cd akkut, amit az önkisülés is jobban merít.

    отличные платки, пайка кривовата, но пойдёт, легко переделать при помощи паяльника 3s в 4s и наоборот, от перезарядки и переразрядки защищают(4.2 и 2.5 в намерил), по току 15а держат, хотя поначалу у меня что-то подглючивало и току выдавало аж под 40А при зажатом патроне шуруповерта, т.е. защита не срабатывала, плата нагрелась очень сильно, но после остывания всё заработало, чётко на 15А отрубает нагрузку, при срабатывании защиты не блокируются, балансировки нету, надо отдельную плату ставить, в целом доволен, шурик обрёл новую жизнь... доставка 3 недели до МО, упаковано отлично.

    Ez már a másik linkről származik, itt meg azt írja, hogy szerinte a védelem nem blokkolja, vagyis nem kell újraaktiválni. Ennek talán az az oka, hogy a kétféle variációnál, az alsó szélén másképp vannak az alkatrészek:

    De én láttam múltkor olyat is, ahol a középső üres pontokon is alkatrészek voltak. A leírásban pedig úgy szerepelt, hogy a védelem tiltása után automatikusan éled, ha megszűnik a hiba oka.

    Ez pedig az enyémnél a cellák elrendezése:

    https://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_54619-54619.html

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák