Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz kmisi99 #54655 üzenetére

    az ugyanazon elven működik, mint amit én linkeltem, csak a charger doctor az 500 Ft-ba kerül :))
    a töltőre írtam az 5-6ezeret, pl. Opus

    ha sok akkut használsz, akkor egyébként is érdemes beruházni egy komolyabb töltőre

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kmisi99 #54655 üzenetére

    Olyan kapacitásmérőt kerestem én is, csak akkor még nem találtam, ezért magam építettem egyet:

    https://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_51307-51307.html

    Később én is láttam eBay-en hasonlót, akkor még drágábban futottak. De 1000 Ft-ért már nem érdemes építeni sem.

    Ettől függetlenül bevált azóta is. Működése azon alapul, hogy ha pontosan stabilizált árammal sütöm ki az akkut, akkor egyszerűen csak meg kell szorozni az áramot az idővel. Később 200 mA helyett 1 A kisütőáramra állítottam, mert nagy áramon jobban tesztelhető az akku elhasználtsága, minősége.

    Elhasznált akkunál a belső ellenállás miatt hamarabb leesik 2,5 V-ra, így kevesebb töltés vehető ki, nagyáramú alkalmazásnál pedig ez a mérvadó.

    Amikor csak 200 mA árammal sütöttem ki, nagyobb kapacitást mértem, de nem nagyon tudtam megkülönböztetni a jó vagy rosszabb (nagyobb belsőellenállású) cellákat egymástól.

    Amit te linkeltél, annak bármilyen terhelés megfelel (izzó, ellenállás stb.), mert a processzor folyamatosan kalkulál a csökkenő árammal.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák