Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    félisten

    válasz Lompos48 #10970 üzenetére

    A lépcsőházi LED fényforrásnál a fázis hivatalból ott van a közelben. Hol közelebb, hol távolabb :) , attól függően, hogy milyen állapotban van a két kapcsoló. Van amikor halványabban dereng. A vezetékelésem lapos fali kábel.

    Az, hogy nem csak az alternatív bekötésű LED fényforrás is kap egy kis fázist vezetékektől kapacitíve attól lehet, hogy sok esetben azonos nyomvonalon vezettem a konnektorokhoz vezető kábeleket is. A kapcsolók minden esetben a fázist szakítják meg.

    Amikor kiszámoltam egy kis ködfénylámpa éves energia felhasználását igen meglepődtem és úgy döntöttem, hogy csak indokolt esetben alkalmazom. Sok kicsi sokra megy.

    Az előbb elfelejtettem, hogy a 3 LED-es fényforrás sorba kötésénél kicsit trükközni kellett, a darabonként 330 nF-os kondenzátor helyett egy db 470 nF-al kaptam meg a 20 mA-es üzemi áramot.

    [ Szerkesztve ]

    mezis

  • sörösló

    aktív tag

    válasz Lompos48 #10970 üzenetére

    Azért mértem, mert a 2 W-os LED fényforrásom kikapcsolt állapotban is kibocsájt egy kevés fényt. Ennek oka a vezeték kapacitása.
    Ezt azért furcsálom, mert szabály szerint a fázis a fali kapcsolóhoz megy, utána a fogyasztóhoz. Akkor honnan kap fázist, akár kapacitívan is? Lehet fordítva van bekötve a fázis/null.Ez így is van, de ha egy 2.2 nF áthidalással világít picit, akkor lehet átszórás a kapcsolóhoz vezető és a világítótesthez vezető erek között is, ha elég közel és elég hosszan egymás mellett futnak.

    Egyszer már említettem, hogy nagyon megrúgott az üzemi világítás által átszórt delej egy javított kábelen. Akkor azt írtad hogy az lehetetlen mert a háromfázisú rendszerekben az áramok kioltják egymást. Elméletileg igaz, de a gyakorlatban még soha nem láttam tökéletesen szimmetrikusan terhelt háromfázisú hálózatot!
    A különféle kapcsolóüzemű elektromos kütyük által generált szórásokról meg jobb nem is beszélni.
    A hálózati méréseknél el lehet felejteni az egyszerűbb digitális műszerek jó részét, a fázisceruzát meg pláne! Ha van még valakinek, akkor a jó öreg orosz analóg műszer , vagy a próbalámpa jöhet szóba. Az egyszerűbb orosz voltmérők még csak nem is Deprez, hanem lágyvasas műszerek voltak. Ha az azt mutatta hogy a feszültség 216 V,akkor az tényleg annyi Volt volt. :K
    Persze vannak kiváló digitális TrueRMS multiméterek meg hálózati analizátorok, de ez már nem a háztartási amatőr kategória. Az ára semmiképpen. :(

Új hozzászólás Aktív témák