Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyen járok, ha nem akkor bocsánat. Nagyon belépő szint és még asztali felhasználásról is lenne szó. Nemrég lecseréltem egy Logitech 5.1-et (X-540 volt a becsületes neve), mert feleslegessé vált számítógéphez az 5.1, és gondoltam elég lenne és jobban is járnék egy sztereoval. Sajnos helybéli korlátok miatt nem tudtam beszerezni a 2.0-ás (multimédiás) topikban ajánlott számomra hatalmas Modecom 120U-t és társait, se nagyobb monitor társait (részben azért, mert max 50et szántam a projektre - nem stúdiót akartam létrehozni, csak egy picit javítani a hangzáson az előző bögreszetthez képest). Azt a tanácsot kaptam, hogy akkor vegyek egy Thonet Vander Ratsel 2.1-et, amit megtettem, és nem vagyok elájulva tőle. Még az előző szetthez képest is fátyolosabb, eltűnt a középtartomány, olyan érzés mintha hátrébb ment volna pár méterrel, a mély pedig minimumra tekerve is ilyen folyamatos búgásként erőszakolja meg az egész hangképet stb. Tehát ez megy vissza.

    Úgyhogy általános használatra (játék, zene, filmek vegyesen) számítógéphez íróasztalra szeretnék egy kicsit előrébb lépni az előgyártott 5.1 és 2.1 bögreszettekhez képest. Nem kell hatalmas hangerő. 15 nm a szoba, de elég ha nekem jó itt a gép előtt, nem kell az egészet bezenélni. 5.1 felesleges, úgyhogy maradna a sztereo/2.1 (később majd hozzádobnék még egy subot a játékok/filmek miatt). Nagyon sokat olvasgattam azóta az interneten, és úgy érzem találtam egy összeállítást, ami megfelelne - erről szeretném igazából kikérni a véleményeteket (lévén én nem igazán értek hozzá). Ez a cikk indított el azon a gondolati ösvényen, amin nagyjából jelenleg járok. Ugynis kb. ilyesmire gondoltam - hasonló áron egy asztali 2.1-hez képest jobb hangot elérni (ne adj isten még középtartomány is lenne). Kicsit tovább kutakodva reddit bugyraiban kötöttem ki, ami véleményét ez a subredit nagyon jól összefogja. Hosszan és minden létező fórumot áttúrva ezen ajánlott dolgok közül végül a következő setup tűnik nekem legszimpatikusabbnak, amiről szeretném kikérni a véleményetek:

    Erősítő: Lepai LP-2020A+ - 27 dollár se drága, de megtaláltam itthon használtan 6-7 ezerért is. Belépő szintű erősítőnek ennyiért elvileg elég korrekt.
    Hangszórók: Micca MB42X - Sajnos Európában sehol sem kapni, 23ezer forintért talán megkockáztatnám az amerikai amazonról való rendelést - szállítanak ide is. Review.
    Ha az az amp kevés szerintetek, akkor alternatvának még őt találtam/ajánlották. Mindenképp ilyen kis asztali erősítőt szeretnék, ezt tudnám kényelmesen elhelyezni,

    A későbbiekben lehet jönne majd hozzá egy sub, és esetleg valamilyen DAC (Fiio?). Addig egy Creative Z-ről lenne hajtva.

    Működőképes lenne-e ez így szerintetek? Esetleg jobb alternatívák itthonról (használt is játszik). Ez így kb. a Lepai-val 30ezerből jönne ki, másik erősítővel 45. Logitech Z623 a másik alternatíva.. De elmondások alapján (amikre nyilván nem igazán szabad adni) ezzel így jobban járnék. Azért is gondolkozom passzív hangfalakban + erősítőben mert úgy hallotam (ami lehet emeletes hülyeség), hogy adott áron, egy passzív hangfal jobb hangminőséget ad aktív társainál + a jövőben ha több lesz a hely könnyebben fejleszthető darabonként.

    Előre is köszönöm, és bocsánat a hosszú posztért!

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltnyiri

    tag

    válasz blattida #59266 üzenetére

    Köszönöm szépen! Akkor ha szerinted kevés lenne a Lepai, az SMSL lesz a Micca-ával - legfeljebb később még jobb hangfalakat is meg tud hajtani ha aarról van szó :) Igazából legfeljebb az 5"-os mélyközepű cuccok férnének bele méretileg - ha esetleg ilyen lenne "best-buy" hasonló árkategóriában akkor az szóba jöhet és szívesen meghallgatom :)
    Köszi mégegyszer :) Lehet majd kábellekkel kapcsolatban stb kérdezek még ha nem baj :)

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltnyiri

    tag

    válasz zsoltnyiri #59264 üzenetére

    Sztornó az eredeti gondolat. Sajnos mégsem fogja tudni ismerősöm elhozni nekem Amerikából a kis Miccát, szállítással és áfával pedig már 45 ezer-ért teljesen más gondolom a leányzó fekvése.

    Úgyhogy ismét segítségeteket szeretném kérni esetleges opciókkal hangfalpárra. Az erősítő maradna az SMSL SA-60. Német amazonról - ilyen egyszeri igényelhető visa card valamivel - 45 ajró, ez elég barátságos.

    A környezet és igények ugyanazok, mint abban a posztban amire válaszolok.
    Tl;dr: Méretileg a 30*20*20-at nagyon nem szeretném átlépni (értelme sem lenne, mert amit a hangminőségen nyernék töbszörösen elveszteném gondolom az elhelyezésen), sőt ha kisebb sem lenne baj. Használt jöhet. Asztalon lesz közel hozzám, nem kell nagy hangerő. Elülső reflexnyílás előny - közel lenne a falhoz. Vegyes felhasználás (játék, film zene). Zenében mindenevő - de legtöbbször klasszikus, post-rock, daft punk szerű dolgok, esetleg goatrance). Mélyet azért szeretem, de nem várok csodát ekkora méretnél és árnál. Később lehet jön majd hozzá egy mélyláda. 40-nél nem szeretnék többet költeni a hangfalakra.

    Amit apróról kinéztem (és itt az összefoglalóban is van), az a Dali Concept 1. Ez jó párosítás lenne az említett amp-al?
    Sound Art W2 volt még szimpatikus szintén apróról, de ennek a méreteit nem találtam meg sehol.
    Esetleg más alternatívák?

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Ismét hozzáértő segítségeteket szeretném kérni (amit kinéztem korábban hangfalakat elvitték, úgyhogy újra nézelődnöm kellett). Korábban ajánlottatok pár márkát, hogy miket érdemes néznem, de elvesztem az áradatban (pedig az igények eléggé szűkítenek).

    Röviden tömören, hogy mik keresek: közeltéri hallgatásra (íróasztalra gép mellé) egy sztereo hangfalpár. Max 50e Ft (kevesebb jobb lenne). Hely szűkében főleg a mélység, ami kritikus (30x20x20 fölé nem nagyon szeretnék menni, de úgy láttam az 5"-ek pedig épp felé lőnek. Ha szerintetek megéri, akkor még pár centi végülis belefér, majd valahogy előrébb húzom az asztalt). Vegyes felhasználás (zene, film, játék - bár utóbbira ott a fejes). Zenék minden féle: post-rock, daftpunk, pittyegések, néha kis dubstep is becsúszik. Kis szoba (~12 nm). Nem is kell nagy hangerő, nem szoktam üvöltetni és elég ha itt nekem a gép előtt jó. Az erősítőm egy SMSL Sa-60.
    Amiket találtam:
    Polk Audio TSx110b - ehhez még nincs ár, várok a válaszra
    JBL E 20 - 25ezer
    JBL Control One - 30k
    JBL ES 20 - 40ezer (bár ettől kicsit elvette a kedvem ez a videó, akkor is ha nem egy kategória a kettő)
    JBL Studio 220 - 47ezer
    Mission MX 1 - 35ezer
    Mission M30i - 35ezer
    Mission MV-2 - 33ezer
    Tannoy Mercury F1 Custom - 30ezer
    Cambridge Audio S30 - 25ezer
    Cambridge Audio SX 50 - 40ezer
    Denon SC-F109 - 25ezer
    Denon SC-M40 - 45ezer
    Klipsch Reference R-14M - 50 ezer
    JPW Sonata - 35ezer

    Ezeket mind megtudnám Pesten is hallgatani. Sajnos nem értek hozzá, megköszönném ha segítenétek ezekből esetleg miket érdemes, miket élből nem? Melyik érné meg az árát, melyik nem? Elég-e ezekhez a kis SMSL erősítöm vagy nem? Használtakat igyekeztem keresni. Aminek örülnék, ha zenehallgatáshoz esetleg elmenne mélynyomó nélkül is, bár tudom ne várjak csodát ezen a méreten és árszinten. Úgyhogy ha ezen múlik, majd inkább később hozzádobok.

    Előre is nagyon szépen köszönöm ha valaki segít! További szép estét.

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Mélynyomó kérdésben szeretnék segítséget kérni. Nemrég lecseréltem az asztali logitech bögreszettem egy jobb sztereora (egyelőre egy Thomson Altima 360 hifi hangszóróit használom, de JBL Control 1 Pro-ra fogok váltani valószínűleg), de filmekhez és játékokhoz hiányzik egy kis mély (a Thomsonnak semmi mélye sincs, a JBL sem fog valószínűleg mennydörögni).

    A szoba kicsi (12 nm), és számítógéphez lenne használva a hangrendszer, úgyhogy nem kell nagy teret kitöltenie, csak jó lenne ha lenne valami alsó tartomány is, azért ne pukkanás legyen egy robbanás. Használtban gondolkozom, mert a keret max. 30-35 lenne. Ráadásul a hely is viszonylag korlátozott, hatalmas doboz el sem férne normálisan.

    Első körben egy Jamo Sub 200-at néztem ki (van jelenleg 25ért aprón a közelben). Nyilván erősen belépő kategória, de ez nem felelne meg esetleg a fenti igényeknek? Korábban egy Logitech X-540es szettem volt újonnan 17ért, gondolom ennek a subjának a minőségét azért minimum hozná). Méretileg jó lenne.
    Esetleg más alternatívák amiket érdemes lehet figyelni ebben az ársávban?

  • zsoltnyiri

    tag

    Üdv!

    JBL PSW800 sub-ról hallott már esetleg valaki? Nem találtam róla semmit, és elég korrekt áron vna most aprón. JBL Control One-hoz kellene egy mélynyomó lehetőleg 30ezer alatti kategóriából, 12 nm-es szobához, és hely sincs egy hatalms subnak. JBL Loft SP- 150-ot találtam még, ami elég szimpatikus, csak már 35 ezer (ha megéri még esetleg rá tudom dobni).

  • zsoltnyiri

    tag

    válasz PrinceHerceg #61466 üzenetére

    Köszi szépen, ezt mindenképp megnézem! Épp azért kérdezek, mert nem igazán értek a dologhoz :R

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Behalt az kis SMSL SA-60 erősítőm, amit ugyan refundol hála istennek az amazon, viszont kellene helyette egy új. Lenne esetleg valaki olyan kedves, hogy ajánl egy kapható használtat ~20 körül? Sztereohoz kellene (JBL Control One), kis szobába, nem kell hatalmas teljesítmény. Ha lenne rajta, bass/treble poti az előny. A kis méret (mint az SMSL) is előny lenne, de ha jobban kijövök megoldom valahogy a nagyobbat is.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írok! Segítségeteket szeretném kérni, mert elvesztem a JBL Control 1 szériájának elnevezéseiben. Az már eldőlt (kompaktság, ár stb. miatt), hogy ebből a modellből szeretnék venni, de fogalmam sincs mik a különbségek a különböző variációk között.

    Találtam aprókon és újonnan:

    JBL Control 1, Control 1X, Control 1Xtreme, Control 1G, Control, 1C, Control One, Control One Pro

    Tudja esetleg valaki, hogy melyiket lenne a legérdemesebb megvenni ezek közül, van e releváns különbség?
    Azt tudom, hogy az utolsó számít elvileg a legjobbnak (nagyobb hangszóró stb), de az csak újonnan van, éls 2 darab már 50 - közel a duplája a többinek, ennyit nem tudom megér e.

    Előre is nagyon köszönöm, ha esetleg valaki tudna segíteni :)
    További szép napot.

Új hozzászólás Aktív témák