Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bélanéni

    őstag

    ha valakit esetleg érdekel:

    Bővebben: link

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

  • bélanéni

    őstag

    abszolút szubjektív téma, nem mindenkinek ugyanaz tetszik, és az igények is igen eltérők. Van akinek 3 CD-je van, és azt élvezi, hogy minél jobb cuccot vásárol ehhez a borzasztó nagy lemezgyűjteményhez. Nyilván az ilyen ember nem szereti a zenét.

    Az a legjobb, ha valaki a saját zenéihez (és pénztárcájához :) ) megtalálja a legmegfelelőbb cuccokat, egy disco- vagy metal rajongónak nem feltétlenül egy jó drága csöves a legjobb befektetés. Azért léteznek ''semleges'' hangkarakterű erősítők, hangfalak, amik minden zenestíluson hozzák a formát.

    Van egy magyar hifikészítő cég, nagyon értenek a dologhoz, elég jó áron csinálnak erősítőket és hangfalakat. (www.hivox.hu) Ezeket használtan is ki lehet fogni, úgy már tényleg megfizethetőek (természetesen a minőségükhöz viszonyítva jó az áruk). A Denon, Sony és társai nem (nagyon) rosszak, de a minőségtől messze járnak. Ezeknél a név kerül sokba, az elektronika már nem annyira.

    Jut eszembe :) , van egy eladó SONUS FABER MUSICA és egy NAD S300 integrált erősítőm. Ha valakit érdekel, nyugodtan kérdezzen. Nem egy olcsó darabok, csak meghallgatás céljából vettem őket, az első 1,5 éves, egy karcolás sincs rajta, ez utóbbi pedig zsír új, 2 év garanciával.

    [Szerkesztve]

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

  • bélanéni

    őstag

    válasz emvy #816 üzenetére

    Én se a milliós cuccaikat fikázom. Az a baj, hogy az ilyen ''nagynevű'' gyártók <200-300e-s cuccaiból az ég világon minden ki van spórolva, ráadásul full futószalagos termékek, ezeknél a tervezés és a manufaktúra hírből sem ismert. A reklámok borzasztó sokba kerülnek.

    Én használtan vettem 70e-ért egy Dunaudio csöveset (ex HiVOX), nem mondom, hogy a SF MUSICA minden tekintetben felülmúlja. (ez utóbbi 850e-s darab). De itt már tényleg szubjektivitásról van szó. Ne a fórumokat olvasgasd, hanem hallgass meg egy Szabó Zoli féle erősítőt. (ha még nem hallottál)

    [Szerkesztve]

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

  • bélanéni

    őstag

    válasz emvy #818 üzenetére

    Nem akarok vitatkozni, mert nagyrészt igazad van.
    Egy szóval sem említettem, hogy a tudás nincs meg, csak azt, hogy a Sony erősítőn a címke 50e ft, a doboz 20e, a maradék 10e-ből meg kijön a többi. Csak ennyi a gond. (Sony egyéb termékeiről igen jó véleménnyel vagyok: kamerák, videók, DVD, TV, monitorok stb...) A Kenwoodot csak hallásból ismerem, nem nyilatkozok róla. Azt hozzá kell tenni, hogy ugyan 70-ért vettem a csövest, de 6 éve került 250e-be újonnan. (csak a csőkészlet 60 ropi, , szóval ez se a kézi gyártás miatt ilyen húzós)

    Én viszont azt a véleményt tartom, hogy a hifire fordított pénzösszeg közel sincs összefüggésben a végeredménnyel. (mondjuk 1-2 mill-ból elég nehéz kihozni igazán szar cuccot :DDD ). További jó eszmecserét!

    Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

Új hozzászólás Aktív témák