Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • day2day

    tag

    Sziasztok!

    Több átirányítás után végül itt landoltam (utolsó topic: Milyen hangfalat vegyek? , ott 50K felett ide irányítanak...).

    Szóval remélem tudtok segíteni illetve meg tudtok osztani tapasztalatot velem.

    Aktív monitorhangfalpár érdekelne, olyan, ami tud digitális (optikai/koax) jelet is fogadni.
    További elvárások:
    - Relatív nagy hangerő
    - Erős basszus
    - NULLA alap statikus zaj
    - Gerjedés elleni védelem (mobiltelefonok, elektromos/mágneses átszűrődés, etc.), amennyi lehet
    - Minél többféle input fogadása (analóg és digitális)
    - "Hordozás-ergonómia", e.g. ha hurcolni kell, minél kevésbé legyen sérülékeny a kialakításból fakadóan

    Jelenleg ezt nézegetem: JBL LSR4328P/PAK , 2 x LSR4328P és 1 x LSR4300KIT
    Ez nagyjából belövi a célzott árkategóriát is . :)

    Ebben a szegmensben tudtok a fentinél jobb hangfalpárt, ami azért még nem csillagászati határokat feszeget?
    Vannak tapasztalatok?

    Előre is köszönöm!

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

  • day2day

    tag

    válasz krichd1 #37712 üzenetére

    Köszönöm, hogy nem elhajtással kezditek. :)

    Szóval akkor kicsit részletesebben:

    HIFI-m van. Erősítőt szeretnék majd cserélni, úgyhogy akár adhattok arra is tanácsot, de a HIFI hangfalak adottak: két JBL ES100 "nehéztüzérség".

    Perpill egy Sony STR-DH820 házimozi erősítő hajtja meg sztereóban is, illetve egy 5.0 szett részeként.

    Az ES100 tökéletes az egyik kategóriára, ami a szimfonikus nagyzenekar, brass, big band és egyebek.

    Viszont, lehet hogy az erősítő miatt, zenében nem tud olyan torokbapréselő basszust előállítani önmagában (sztereóban), ami az elektronikus/vokálos zene vonulathoz kellene.

    Ezért írtam, hogy durva basszust várnék el a monitoroktól. Illetve, a házimozit nem kapom szét, ha megyünk bográcsozni "telekre" etc., ezért kellene aktív, hordozható, inkább elektronikus zenére kihegyezett hangfal.
    Ebből pedig a legjobb elvileg a monitor. Illetve mert az csak 14-20 kiló, nem 40 mint az ES100 :D
    Illetve ezért kell a sok input funkció.

    Namármost a JBL bevált, az ES100-tól lehidalok, ha hegedű, gitár, vagy fúvós hangszer szól, ezért nézegettem ezeket. És igen, a keret kábé 500K.

    Ennek fényében tudtok javasolni irányvonalakat? Lebeszélés mellett? :-)

    [ Szerkesztve ]

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

  • day2day

    tag

    válasz krichd1 #37715 üzenetére

    Ez miben jobb / más mint az LSR4328P? Olcsóbbnak nem olcsóbb, cserébe nem fogad digitális inputot (legalábbis a specifikációban ezt látom).

    Amúgy ha már itt vagyok, még egy kérdés. Az ES100 gyári spec szerint 36Hz környékéig le tud menni. Érdekes módon ez kijön filmeknél (robbanás, helikopter, etc.), de zenénél nem annyira.
    Ez az erősítő nyűgje lenne?

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

  • day2day

    tag

    válasz krichd1 #37721 üzenetére

    Been there done that.

    VOLT ilyen SAL PA25 szettem, alig győztem elajándékozni.
    Szerencsére az ütemre villogó "diszkófényeket" sejj-hajj-csuhajja, ki lehetett kapcsolni.

    De ez sem segített a tényen, hogy a bekapcsolástól kezdve volt egy alap zúgás, egy piszkosfehér zaj, ami értelemszerűen a hangerővel együtt nőtt.

    Ezért írtam a követelménylistába, hogy ez kizárt... :) És a fejembe, hogy SOHA többet Somogyi. Menjenek a pébe a minőségi termékekkel együtt.

    Szóval vissza a témához: igen, az erősítő Sonys. Azért volt Sony (és ő volt előbb, az ES100-ak előtt került hozzám), mert a TV is Sony és BraviaLink-en tudják egymást molesztálni. Minusz egy távriányító, ugye.

    Melyik erősítő tudná kihasználtatni a JBL-el a basszus-képességeit? Lehetőleg házimozi, mer' azért a térhangzást is szeretjük... Vagy tényleg két külön szett kell erre?

    Az aktív monitorhangfal pedig azért kellene, hogy bográcsozáson, balatoni partin, születésnapon etc. jó minőségű hajlevivő basszussal nyomhassa a társaság harminc alatti része a dévidgettát. Jó, ez most sarkítás volt. :)

    Viszont a JBL EON-ról nem írnak jókat a külföldi fórumon (mondjuk már a Mackie-ről sem), alap zúgástól a "canny" hangzásig, és a hangerő fikázásáig van minden.

    Szóval ennek fényében tanácsok? Erősítő, aktív hangfal, etc.? :)

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

  • day2day

    tag

    válasz #71562240 #37727 üzenetére

    Eeeee-gen, ebben igazad van, akad bennem némi -téves- fogyasztói akaratosság, mely szerint ha már félmillát kicsengetek egy hangfalpárért, akkor TISZTÁN dübörögjön gyomorpöckölő basszussal.
    Tudom, tudom, fizikai limitek és túl sokat akarok. :)

    Viszont a második felével kapcsolatban: az ES100-at hallottam akció közben olyan basszussal, hogy azt hittem leszáll a fejem, csak sajnos nem jegyeztem meg az erősítőt ami akkor hajtotta. TALÁN egy Denon vagy Marantz volt, de nem vagyok benne biztos.

    Esetleg pontos tipus(oka)t tudnál mondani a lenti gyártóktól, ahol több basszust és jó hangzást kapok?

    Ami miatt nehéz a dolog (ha jól emlékszem pont itt küldtek el a fenébe emiatt), hogy hasonló intenzitással hallgatok vokálos TÜCCTÜCC diundisu zenét és nagyzenekari, szimfónikus dolgokat, mondhatom, ez nem tesszi könnyűvé a választást. Viszont nem akarok külön rendszert mindenre, mert már így is betemetnek a távirányítók. :)

    Naszóva', akkor félig meg vagyok győzve, módosítsuk a kérdéskört.

    Legyen a limit bruttó 500K. Kell ebből egy, a fentieknek megfelelő erősítő, és egy olyan aktív hangfalszett, aminek azért van basszusa (főleg diundisu zenéhez, lásd bogrács, születésnap), nincs alapzaja, tiszta a közép és a magas is (relatív), és sikerrel használható szabad téren is.
    Lehetőleg pontos tipusok, amikkel kapcsolatban van élő tapasztalat, hogy utánaolvashassak. :-)

    P.S: azért nem könnyű a helyzet velem, mert maximalista hozzá-nem-értő vagyok, ami mindig a legrosszabb eset. Viszont nem sajnálom a pénzt valóban minőségi dolgokra, ha jó az ár-érték arány.
    A JBL ES100 messze nem a technika csúcsa, de szerintem a saját árkategóriájában nagyon jó választás volt.

    [ Szerkesztve ]

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

  • day2day

    tag

    válasz Dorian #37729 üzenetére

    Tökéletesen igazad van, ezért is próbáltam szegmentálni. Sajnos a felmerült igények egy jelentős része egyenlő a dübörgő basszussal. :-)

    Persze nem a szimfónikusoknál.

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

  • day2day

    tag

    válasz Bjørgersson #37730 üzenetére

    Lefordíthatjuk neked, de szerintem ha ezt így bekopizod a hirdetésbe, az több, mint elég. Aki ilyet keres, az vagy ért hozzá, vagy utána néz. Az a lényeg, hogy az adatok megvannak.

    Ha ez egy CD lejátszó, akkor esetleg kipróbálhatod, hogy viszi e az írott lemezeket, tapasztalataim szerint az egy gyakran felmerülő kérdés.
    Illetve mindenképp tegyél fel fényképet a ki- és bemeneti lehetőségekről, mert én is az alapján (is) szoktam keresni.

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

  • day2day

    tag

    válasz #71562240 #37733 üzenetére

    Hátizé, ha ez ugyanaz, mint a lemezjátszóknál, akkor az időtartam a különbség.

    Mindkettő "nyávogás", ingadozás, csak a wow hosszabb, a flutter rövidebb időtartamú. Mondjuk itt nem másodpercekről beszélünk azé'. :)

    A hangfal cuccokra, futok egy kört a külföldi fórumokon, és ránézek a gyártókra, akiket írtál aktív rendszer kapcsán. Természetesen 2 óra után a kardomba akarok majd dőlni az egymást ütő vélemények miatt, de remélem azért születik néhány konkrét elképzelés.

    RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

Új hozzászólás Aktív témák