Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe8719

    senior tag

    Sziasztok!

    1-2 hete szert tettem egy Kenwood KA-4020 erősítőre és egy pár Grundig Box8000 hangdobozra egy Philips CD820-as lejátszóval, összesen 55ezer pénzért.

    A dobozokat több másik (Heco, Sony, Jamo), kb. 5-6 pár közül választottam, kiemelkedőnek tűnt a hangja a többi közül. Az erősítő egész komoly darabnak tűnik, belül csak nagy neveket olvastam minden alkatrészen, a hangját perpillanat azt hiszem csak a kábelezés fogja vissza némileg, illetve a potiknak azért jót fog tenni némi takarítás.

    Van valakinek tapasztalata bármelyik komponenessel? Mennyire volt ez így jó vásár szerintetek? Létezik, hogy ezek a Grundig dobozok nagyságrendekkel szóltak le egy Heco superiort, vagy a fülem nem a régi már? :) Erősítőből 20-25k környékén milyen jobb vételeket ajánlanátok (használtan), ami passzolna a dobozokhoz?

  • gabe8719

    senior tag

    válasz fehér_ember #79801 üzenetére

    Ja, dehogy akarom máris lecserélni, igazából csak nem tudom milyen piaci értéket képvisel a szett és egyáltalán mihez képest milyen, ez az első sztereó erősítőm, gondoltam megerősítést, vagy cáfolatot kérek hogy mennyire sikerült hirtelen felindulásból "jót venni", pláne ennyiért. Valóban nem sikerült jól feltenni a kérdést. :) :R

    Kábelfronton még csak az utánaolvasásnál tartok, egyelőre szükségmegoldásokkal van bekötve, de szeretnék a közeljövőben rendes kábelezést hozzá. (Bár ahogy eddig néztem, simán elkölthetem a komplett cucc árát kábelekre ha tényleg jót szeretnék..)

    Ehhez a kategóriához/szinthez mennyit érdemes költeni kábelekre egyáltalán? Úgy értem mi az a szint, aminél már felesleges jobbat/drágábbat vennem, mert az erősítő és a dobozok nincsenek azon a szinten, hogy kijöjjön a kábelek előnye?

    A 15%-os javaslat azt hiszem ezen az árszinten olyan kevés lenne, hogy sokkal nem lennék előrébb a mostani kábelekhez képest.. :D

    A dobozokat az enyémnél sokkal jobbnak tűnő kábelekkel volt lehetőségem meghallgatni, a többihez képest ennek tűnt a leginkább kiegyensúlyozottnak a hangja. Nem szándékosan túloztam, csak túl sok tapasztalatom még nincs hi-fi rendszerekkel.

    Ba cy lus:

    Köszi! :R Az állványok és tüskék is tervben vannak, bár az elhelyezés még megfejtés alatt van, sajnos erősen korlátozottak a lehetőségek.

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    Sziasztok!

    Elég sok gyári CD-m van, nemrégiben úgy döntöttem, hogy használatra csinálnék róluk másolatot amiket nem sajnálok, ne a gyári lemezeket tegyem ki sérülésnek (főleg autóban ugye..). Adódott is a helyzet, ott a PC-s CD író, EZ Audio CD és CD Burner, exportálás flac-ba, aztán írás (Verbatim crystal azo-kat vettem, 6x-osan még sikerült megírni a lemezt). Olvassa minden, működik a dolog, de eléggé fanyalogtam a másolatokon, különösen a decca lemezek másolatain volt nagyon szembetűnő az, hogy átrendeződik a hangzás és életlen, tompa az egész, de minden jobb, klasszikus zenei lemeznél durván hallani a különbséget. CloneCD-vel még rosszabb az eredmény, 8-16x-os sebességeken ugyanúgy gyenge.

    Beleástam magam a témába, aztán persze megtudtam, hogy a minőségi audió írás egy külön tudomány kb., és hát szó nincs arról, hogy "digitális" meg "bitpontos" és ezért egyforma lenne az eredetivel, hanem a kiolvashatóság minősége a döntő.

    Be is szereztem egy Pioneer PDR-509-es asztali írót, szépen írja a PC-be való, nem audio lemezeket is. (Ez azért volt fontos, mert a crystal azo minőségével szerintem nemigen ér fel egyik most kapható audió lemez sem.) Összedugtam digit. csatlakozón keresztül a Philips CD820-al, és végre hozza a dolog az elvárt minőségi szintet, elenyésző lett a különbség az eredeti és másolat között.

    Annyira megörültem az eredménynek, hogy szeretném a még régebben begrabbelt flac-eket is kiírni vele, találtam is SPDIF kimenetes külső hangkártyát, ami viszont gyanúsan olcsó alin (kb. 6 euró).

    A kérdésem az lenne, hogy mennyire számíthat itt hangminőségben negatívan az olcsóság, illetve mennyire hülyeség az ötlet? :D Végül is analóg konverzióra nincs szükség, a PC gyenge hangkeltőjét kikerülném, és kívül, az USB után is végig digitális a jelfeldolgozás felvétel alatt, visszajátszáskor pedig már a lejátszó teszi a dolgát és végzi el az analóg konverziót.

    Külső DAC-ból már nyilván egy minőségi darab kellene, amit már nemigazán tudok/szeretnék megfizetni, ezért eddig a grabbelt anyagaimat is CD-re írtam ki (csak PC-vel).

    Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz bkercso #81296 üzenetére

    Köszönöm! :R

    Ettől tartottam :DDD Az, hogy az optikai digitális jel mégis analóg, ezt mondjuk nem is sejtettem.
    A HDD-ről lejátszással az a bajom, hogy kellene hozzá egy normális külső DAC (az asztali PC-ket épp leselejtezem, így belső hangkártya nem játszik), hogy élvezhető legyen legalább annyira az eredmény, mint amennyire az asztali CD lejátszóm hangja. Ezt a dolgot pár éve úgy ítéltem meg, hogy elég zsebbenyúlós lenne elérni legalább azt a minőséget, amit a lejátszóm tud, mindenképp minimum többtízezer forintos tétel a 10-15ezer forintos árhoz képest, amennyiért a lejátszót vettem. Meg sajnos szeretem is fizikálisan tárolni a zenéimet és a zene kikeresése a polcon, lejátszó bekapcsolása, elindítása, kezelése nekem elválaszthatatlan a zenehallgatás rítusától. :B

    Nem vágyom hájend hangzásra, a rendszerem is messze áll tőle, de annyira már jó, hogy zavaró mértékben hallom rajta a PC-vel és asztali íróval írt CD-k közötti különbséget.

  • gabe8719

    senior tag

    válasz bkercso #81305 üzenetére

    Van rajta (legalábbis az írón van ki- és bemeneti SPDIF is). A cél igazából az lenne, hogy a PC-ről tudjam kivezetni digitálisan a jelet (itt jött az optikai kivezetés ötlete), így az asztali írón a monitor funkciót használva már akár DAC-ként is tudna funkcionálni az egység lehallgatás közben, de akár kiírni is lehetne valós időben az anyagot audióban, alig hallható vesztességgel ahhoz képest, mintha PC-vel írnám ki a flac-et audióra nagy sebességgel.

    Nyilván a legegyszerűbb megoldás lenne csak a PC-ről elindítani flac-et és hallgatni, csak ugye a PC és az erősítő közé kellene egy legalább olyan minőségű DAC, ami a CD820 szintjét hozza hangminőségben, és nem kerül annyiba, mint a komplett audiórendszerem. Lejátszóként az író is pariban van a CD820-al, mindkettőnek remek hangja van szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák