Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • REDeath

    őstag

    Sziasztok.
    Hi-Fi ben nem vagyok nagyon járatos, viszont hangzásban törekszek (amennyire a pénzem engedi, munkanélküli tanulóként:) ) a ''legjobbra''. audiofillá válás kezdete?:)

    Szóval most alaplapi 7.1-es hangkarim van, (Realtek, GB alaplapon) és egy Creative P5800 hangfalszettem. Végülis jól szólnak, de ha eredeti CD-t hallgatok (ezek is drágák a fenébe is, ezért ne msok van :B ) akkor tudom hogy lehetne jobb is a hangzás.
    Azt tervezem, hogy ha sikerül majd elég pénzt összegyűjteni, akkor beszereznék egy jobb hangkártyát, és szeretnék egy jó hifi rendszert is.(hangfalak+erősítő) (természetesen össze akarom kötni pc-vel, ezé kell hangkari)

    Ebben szeretnék kérni általános felvilágosítást. (linket is szívesen fogadok, mert én googleben csak boltokat találtam, illetve profi teszteket, amikkel túl sokra nem jutottam)
    pl. digitálisan érdemes összekötni (spdif ha midnen igaz, ezen belül lehet optikai és koax/RCA? :F ), vagy jó az analóg is? DVD-zni is szeretnék majd rajta, akkor gondolom jobb az spdif a térhangzás miatt.
    És a hangkártya is képes kell legyen dekódolni a DTS,DDL stb... dolgokat? Vagy ha házimozi erősítőt veszek tegyük fel, akkor az képes dekódolni az spdif-en kapott jeleket, és a hangkártya nem muszály hogy tudja? vagy a DVD lejátszó szoftver is tudja dekódolni? (cpu időt zabálva:) )

    Meg főleg az érdekelne még, hogy így általánosságban ez a hifivel való összekötés hogy is megy elviekben. tehát a hangkártya jelét az erősítő csak kiküldi a hangfalakra? :F és ezért kel minél jobb hangkártya, hogy minél jobb jelet kapjon az erősítő?
    (ha nem gépről megy a zene, akkor a CD/bakelit lejátszó tölti be a hangkártya szerepét??)

    És tudom, hogy az mp3 nem fog szebben szólni (talán egy icipicit), ezért érdemes a kedvenceket loselessben tárolni? eredeti CD-m ne msok van, lévén nagyon drágák, de igyekszek:)

    Ja és még egy fontos kérdés: ezen a mostani Creative Inspire P5800 hangfalszettemen javul a hangzás ha beszerzek egy jó hangkártyát? vagy a különbség az alaplapi és ''rendes'' kártya között csak jobb hangcuccon hallható?


    Előre is ezer kösz, ha valaki válaszol minden (szerintem kissé láma) kérdésemre :R :)

    üdv: Bálint

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

  • REDeath

    őstag

    válasz dabadab #1826 üzenetére

    ?? :F

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

Új hozzászólás Aktív témák