Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Sziasztok! Bocsi, ha nem idevaló a kérdés, de úgy láttam, hogy ez egy meglehetősen aktív fórum, ezért várom tőletek a választ az alábbi amatőr kérdésemre.

    Szóval van egy Pioneer SA-760-as erősítőm.
    Jóféle régi cucc, nekem nagyon tetszik a hangja, azonban egyvalami nem hagy nyugodni.
    Tekintve, hogy 1980-as évekből származó erőlködő, nem tudom mennyit fogyaszthat...
    A hátuljára 220 v / 400 W van írva. Ez azt jelenti, hogy 400 W-ot vesz fel a konnektorból állandóan, vagy csak maximális terheléskor? Mert nekem napi 5-6 órákat megy, kb 10-15%-os terhelésen, és nem tetszik a gondolat, hogy netán ez ugrasztja le nekem a villanyórát feleslegesen :S
    Ha nem szól semmi, csak be van kapcsolva (tehát jelet nem kap), akkor is eszik ugyanannyit? Tehát a fogyasztás permanens, és független a terheléstől? Bocs a láma kérdésekért, nem értek az elektronikához.
    Csak elgondolkoztam, hogy vegyek-e netán egy modernebb cuccot az energiatakarékosság jegyében... bár mondom: a hangja nekem tökéletesen megfelel.
    Ha netán valaki ismeri a típust, bármilyen infót szívesen fogadok (jó-e a minősége, tartsam-e meg ha valami baja lesz, stb. - gondolom nem gagyi, ha oldschool japán )
    Előre is köszi.
    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz eclipse006 #22453 üzenetére

    Köszönöm a válaszod, megnyugtattál.
    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Sziasztok!

    Sorry, ha nem a megfelelő topikba írok, de úgy láttam, hogy ez pörög a legjobban.

    Laptophoz kötve használok elsősorban zenehallgatásra egy erősítő + 2 db háromutas 80/120W 8 ohmos PJ by Jamo FC1000 típusú hangfalat. Az eddig használt Pioneer SA-760 típusú meglehetősen régi erősítőm tökéletesen kiszolgálta az igényeimet, de elkezdett percegni, amit némi ütögetéssel, meg gombnyomkodással lehet orvosolni, de meglégeltem a küszködést, és szeretnék befektetni egy emberi árú erősítőbe (mindamellett, hogy a pinyót meg fogom javíttatni) - újabb min. tíz évre. Tehát elsősorban nem professzionális szintű zenehallgatásra keresek sztereó erősítőt, amellyel kapcsolatban az alábbi elvárásaim lennének csökkenő fontossági sorrendben:

    - távirányító
    - fekete, lehetőleg nem zongoralakkos design
    - ezekhez a hangszórókhoz megfelelő tartalékkal rendelkező teljesítmény
    - utólagos kiegészíthetőség aktív/passzív ménysugárzóval (ez már nem látszükséglet)
    - értelmes energiagazdálkodás (standby-ban ne pörgesse a villanyórát, ne fűtsön mint az állat, stb.)
    - jelenleg sima jack-RCA megoldás van a jeltovábbításra, de hajlanék a HDMI-beköthetőségre, de nem tudom, hogy ebben az esetben a képet hogyan vigyem ki a monitoromra (van egy HDMI out az erősítőn?) - amennyiben nagyon nehézkes, akkor maradok az analóg jelátvitelnél.

    Elsősorban gitárközpontú zenéket hallgatok (klasszikus rock, metal), néha elektronikus (dnb) egy 40m2 tetőtéri szobában (jó akusztikai adottságok felejtősek). Nem vagyok audiofil, használom az EQ-t, szeretem ha van némi melegség, basszusközpontúság a zenében, ergo nem ráz a hideg egy "dögösre" vagy "nem természetesre" hangolt erősítőthangzástól.

    Első körben 50 ezer forint gondolkodom - ha van értelmes ajánlat ennyiért újonnan. Nem hozzáértőként néztem pl. az edigitalt, ott kapásból 80k a legkedvezőbb ajánlat, amit azért kicsit sokallok (ha figyelembe veszem a felhasználói szokásaimat - de ha megerősítítek, hogy megéri, akkor kicsengetek ennyit: [lDenon]). Márkapreferenciám nincs. Ha nincs értelmes masina ennyi pénzért, lehet feljebb menni, vagy szívesen veszem a szakértői ajánlást innen az apróról használtan (linkkel együtt). Első körben legyen azért új. :R

    Nagyon köszönöm!

    DH

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Sziasztok!

    Sorry, ha nem a megfelelő topikba írok, de úgy láttam, hogy ez pörög a legjobban.

    Laptophoz kötve használok elsősorban zenehallgatásra egy erősítő + 2 db háromutas 80/120W 8 ohmos PJ by Jamo FC1000 típusú hangfalat. Az eddig használt Pioneer SA-760 típusú meglehetősen régi erősítőm tökéletesen kiszolgálta az igényeimet, de elkezdett percegni, amit némi ütögetéssel, meg gombnyomkodással lehet orvosolni, de meglégeltem a küszködést, és szeretnék befektetni egy emberi árú erősítőbe (mindamellett, hogy a pinyót meg fogom javíttatni) - újabb min. tíz évre. Tehát elsősorban nem professzionális szintű zenehallgatásra keresek sztereó erősítőt, amellyel kapcsolatban az alábbi elvárásaim lennének csökkenő fontossági sorrendben:

    - távirányító
    - fekete, lehetőleg nem zongoralakkos design
    - ezekhez a hangszórókhoz megfelelő tartalékkal rendelkező teljesítmény
    - értelmes energiagazdálkodás (standby-ban ne pörgesse a villanyórát, ne fűtsön mint az állat, stb.)
    - jó lenne bluetooth is

    Elsősorban gitárközpontú zenéket hallgatok (klasszikus rock, metal), néha elektronikus (dnb) egy 40m2 tetőtéri szobában (jó akusztikai adottságok felejtősek). Nem vagyok audiofil, használom az EQ-t, szeretem ha van némi melegség, basszusközpontúság a zenében, ergo nem ráz a hideg egy "dögösre" vagy "nem természetesre" hangolt erősítőthangzástól.

    Első körben 60-70 ezer forintban gondolkodom - ha van értelmes ajánlat ennyiért újonnan. Nem hozzáértőként néztem pl. az edigitalt...

    http://www.edigital.hu/Erosito/Denon_PMA-520AE_sztereo_integralt_erosito_fekete-p361127.html

    . Márkapreferenciám nincs. Ha nincs értelmes masina ennyi pénzért, lehet feljebb menni, vagy szívesen veszem a szakértői ajánlást innen az apróról használtan (linkkel együtt). Első körben legyen azért új. :R

    Nagyon köszönöm!

    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

Új hozzászólás Aktív témák