Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz Deadzone41 #35989 üzenetére

    A dolog kicsit abszurd. Valaki bemond egy nagyot, aztán most azt várod el, hogy más bizonyítsa az ellenkezőjét.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Deadzone41 #35989 üzenetére

    Egyébként akkor már érdekel, neked tényleg nincs semmi saját meghallgatásos tapasztalatod ahhoz, hogy ne az andorra részére, számodra valószínűleg hitelesként elfogadottként belinkelt, a Home Theater Focus által a Sound and Vision-né vált Stereo Review-ra hivatkozott típusú "teszteket" fogadd el hitelesként? (Lásd: a 200 dolláros Pioneer receiver ugyanúgy szól, mint a 6ezer dolláros Futterman monoblokkok, merthogy A-B vaktesztben a 25 fős közönségből csak hárman tudták többé-kevésbé eltalálni, hogy melyik szól! - Nooormális, Maaargit?) Neked tényleg semmi "audiofil" tapasztalatod nincs az ilyen elmeroggyantságok kivédésére? Ráadásul aztán az ilyenekből le kéne vonni a következtetést, hogy minden, "jól" megépített erősítő egyformán szól? (Láthatod, abból a feltételezésből indultam ki, hogy az említett "tesztelés" valóban megtörtént, hiszen a konkrét irománytól (amellyel már jónéhányszor találkoztam ilyen "bizonyítéklinkelések" révén) függetlenül is történnek hasonló esetek, - leginkább persze amerikai "egyetemistákkal" végzett szociálpszichológiai kísérletekben.) Úgy képzeltem, hogy ha mással nem, legalább fejhallgatóerősítőkkel van annyi összehasonlítási tapasztalatod, hogy nem az ilyen elmeroggyantságokból indulsz ki, nem ezek a mérvadóak számodra.
    Aztán miért éppen az erősítőkre szorítkozott a QUAD-mérnök? Mi a helyzet a lejátszókészülékekkel, a hangdobozokkal, horribile dictu: a vezetékekkel? Ott is ez van, hogy csak megfelelően meg kell őket csinálni, és akkor egyformán szólnak?

    Nemrégen valaki a Sony egyik SACD-fejlesztő mérnökét idézte ide, aki szerint nincs hallható különbség a CD és az SACD hangminősége között, merthogy...

Új hozzászólás Aktív témák