Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BluEyes

    őstag

    válasz fero02 #3171 üzenetére

    Elég régi topic az, a korai linkek nyilván már nem élnek. Valahol a második felében pár hónapja még voltak rajzok meg működő linkek. Ha semmit nem találsz, akkor regelj be, és kérj rajzot a topicban, segíteni fognak.
    Ha rákeresel a gainclone szóra a neten, egy csomó DIY oldalt találsz, amelyiken kész, működő GC erősítőket ismertetnek, képpel, rajzzal, leírással, tesztekkel. Többféle kapcsolásban is megépítették az erősítőt, érdemes megnézni a beszámolókat.

    Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz fero02 #3171 üzenetére

    Ne hidd... :((
    Nekem itthon a közel sem fullos rendszeremen (de majd az lesz :DD ) eléggé érezhető a különbség a Dual 620Q/2225Q (szintén DD-s, full automatic, kvarcvezérelt; csak ennek még könnyebb tányérja is van, alig fél kg), és a mostani Thorens 145 mk2-es (szíjas, 3.2 kg-os tányérral) között. Egy próba erejéig átszereltem a Dual eredeti hangszedőjét (Ortofon DN165E) a Thorensbe, mondanom sem kell, a nyávogás gyakorlatilag megszünt létezni, és a hangkép is kevésbé tompa (hála a kiváló felfüggesztésnek).
    Persze a DD-s Dual még így is jóval jobban szólt az mp3-aknál, már ahol nem annyira hallható és ezáltal zavaró a nyávogás...
    Pedig a DD-sben nemrég volt felújítva a motorvezérlő-elektronika, illetve jómagam a motort is megtisztítottam. Arról már nem is szólok, hogy időnként valami kattogás is jött a motorból, ami ráment a tányérra, majd a lemezre is, és ez rendesen hallatszott halkabb részeknél. Még az Alisca lemezalátét sem segített, szvsz egy motorcsere kellett volna.
    Persze ez nem a normális, azt hiszem, de már megtanultam: ha az ember lemezjátszót vesz, figyeljen oda, hogy lehetőleg ne legyen benne semmiféle automatika (hacsak nem Thorens a neve, bár ebben nekem nincs semmi, mégcsak félautomata sem, azaz vissza sem mászik a lemez végén), meg fordulatszám-szabályzás, mert ezek egyrészt könnyen elromlanak, másrészt nem tesznek jót a hangképnek. Lehet szőrözésnek hangzik, de nem az. Vagy mégis kicsit túlreagálom a dolgot, mindenesetre nekem összesen (vétel+szerelő) vagy 30k-m bánta a Dual-t, holott a Thorens-hez is hozzájutottam 40k-ért. Pedig Dual-ból a CS505-3-as szíjast akartam venni eredetileg, de persze az nem volt sehol. Aztán végülis a türelmetlenségem miatt lett az a DD-s. Ha rögtön a Thorens-t veszem, most 30k-t költhetnék lemezekre. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák