Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz AMDFan #19848 üzenetére

    Ezt írod előzőleg: "...de az tuti, hogy ha veszel a boltban egy hangfalat amin egyenként 4 csatlakozó van, ott akármit csinálsz akkor is a hangváltón keresztül jut a jel a hangszóróba. Mert ha külön akarod hajtani a hangszórókat hangváltó nélkül, akkor aktív hangváltás KELL,..." "...Egy gyári hangfalat nem nagyon tudsz a te általad leírt módon biamplifikálni, csak DIY meg átalakított cuccokat..., ezért kérdeztem rá, hogy mit értesz TE aktív hangváltás alatt, nem az aktív hangváltás definíciójára voltam kíváncsi. De mivel beidézted az aktív hangváltás definícióját, ezzel te magad tetted értelmetlenné az általam idézett szövegedet.

    Vegyünk egy kétutas hangdobozt, van benne két (néha több) hangszóró, és valamilyen hangváltó(k), jelesül (általában) tekercs, kondenzátor, ellenállás. Lehetséges, hogy mindkét hangszóró kap hangváltást, ám számos esetben a mélyközép sugárzó egyáltalán nem kap semmi ilyesmit, csak megy rá a teljesítmény variálatlanul. Ha bikábelezésre/biamplifikálásra felkészített hangdobozról beszélünk, az mindössze annyit jelent, hogy mindkét hangszóró kap egy önálló csatlakozót, azaz be/kivezetést, tehát nem kell az egyik hangszórót a másikon keresztül, arra (általában) párhuzamosan rákapcsolva hajtani, vagyis közvetlen(ebb)é válik a jelút. A magas sugárzóra rámegy a jel a saját (passzív) hangváltóján keresztül "közvetlenül", és a mélyközép sugárzóra is rámegy a jel közvetlenül, vagy ha van valami hangváltó elem előtte, akkor a saját (passzív) hangváltóján keresztül "közvetlenül". Ha a magasat meghajtom egy erősítővel a saját csatlakozóján, a mélyközepet egy másik erősítővel a saját csatlakozóján, máris megvalósítottam a kettős erősítést, bármiféle aktív hangváltás belekavarása nélkül, vagyis a hangdobozt biamplifikáltam az eredeti, gyári állapotában. Méghogy nem tudnám? Hiszen éppen erről szól a dolog, hogy tudjam, ezért gyártják őket így! Hogy aktív vagy passzív a hangváltás, annak ehhez semmi köze!
    Nem látom a (#19844) hozzászólásod értelmét, amellett, hogy nem is igaz amit írsz benne.

    szerk (#19849) bkercso: És nem is az aktív hangváltásról kérdeztem (én tudom mi az), hanem hogy ő mit ért alatta, mivel nem értettem hogyan keveri bele olyan témába, amihez az aktív hangváltásnak semmi köze, lásd fent.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák