Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz AMDFan #18232 üzenetére

    Szerintem is! :D
    Pont azután jön elő, hogy egy jó doboz meghálálja a jó hozzáállással kialakított lehallgatási helyet. Nem feltétlenül agyoncsillapított, inkább mérsékelten csillapított, diffúzabb akusztikájú helység az optimális, ahol zenehallgatás nélkül is egyfajta akusztikai intimitás jelentkezik.

    Ez a többi helységhez képest kisebb alapzajú, sötétebb tónusú, de rövid után zengéssel bíró helység. Ez mindig csak egy bizonyos hangosságig ilyen, felette a "hibák" természetesen jelentkeznek. A cél az, hogy a zenehallgatás hangosságát még neutrálisan reagálja le a helység. Egy süketszobát is be lehet gerjeszteni..

    Az én esetemben az van, hogy kiegyeztem a sugárzóim (Beag Hec45-Auratech-mod) hangzásával.(egy pár évig biztosan, ez döntés és tudom hogy kompromisszum)
    A szoba kialakításában a sugárzó hangzási egyenetlenségeinek paramétereit kompenzáltam a passzív elemek használatával. Ennek forrása egy digitális akusztika (ARC) kompenzációs szoftver paramétereinek fizikai megközelítése a beépített elemekkel, átrendezéssel.
    A lehallgatás egy akusztikai rezonátor- rendszer, ahol egy hangszerhez képest a húr-a sugárzó, a helység a hangszer teste. Ezután még egyszer ráeresztettem az ARC softot és sokkal kisebb kompenzációkat értem el. Az igazsághoz tartozik, hogy megjelentek kicsi, de korábban nem észlelt hibácskák is. Tehát csak közelíteni lehet az ideálishoz...Vagy beleőrülsz...

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák