Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pip

    aktív tag

    válasz AMDFan #15882 üzenetére

    En meg egy Kings of Convenience koncerten ereztem azt, hogy kesz, ez igy tokeletes. Es meg csak nem is kozepen ultem.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz AMDFan #15882 üzenetére

    Néhány éve volt ilyen élményem az előzőekben linkelt Atheist-tel. Nem mentünk előre (amúgy ugye a hangmérnöki pult környékén érdemes lenni, feltéve hogy érti a dolgát), de hogy CD-minőség? Sokkal jobban szóltak, mint CD-n! Fenomenális volt.
    Aztán itthon is volt egy jó élményem a kultiplexben. Ahol különben sosem voltam elégedett a hangzással, és egy kis lyuk (sajnos csak volt) amúgy is. De a Cynic-ék aznap este nagyon jól szóltak. Máskülönben a legtöbb metál koncert hangzása számomra már élvezhetetlen a nagy hangerő miatt. Attól önmagában nem lesz jó, mert feltekernek mindent.
    Különben koncerten, főleg nagyobb fesztiválokon, tényleg rengeteget számít, hol állsz. Volt olyan, hogy az utólagos beszámolók alapján mintha két teljesen különböző koncertről jöttünk volna, mivel a társaság két részre szakadt (én természetesen a rövidebbet húztam :D ).

    Az RS1-et én még nem hallottam, így nem tudok rá mit mondani, jó lenne meghallgatni a közeljövőben azt is többek között. Lehet nekem tetszene metálon. Végülis a metál is csak zene. Mivel én már nem igazán járok koncertre (főleg a hangerő miatt, napokig cseng utána a fülem, és nincs kedvem lerontani a hallásom, meg amúgy is csak nagyobbakra megyek, ha megyek), így nekem nincs etalon, de egyébként is elég ritkán áll össze koncerten úgy, hogy az kiegyensúlyozott, harmonikus, zenei legyen. Lehet a Slayer Raining Blood bulizene, mégis nekem akkor a legélvezetesebb az is, mikor kiegyensúlyozottan hallom megszólalni. Ha több a mély, mint kellene, az a gitár kárára megy, márpedig nem szeretem, ha azt elnyomják. De az sem jó, ha a gitár túl hangos. Vagy ha a cinek nagyon az előtérben vannak, esetleg a dob... Szóval szerintem rémfontos metálnál is a kiegyenlítettség. Legalábbis nekem. :)

    (#15885) AMDFan:
    Tiszta énekkel nagyon fura lenne ez a zenestílus. Legalábbis nem ilyen lenne. :)

    [ Szerkesztve ]

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz AMDFan #15882 üzenetére

    apokaliptika is volt,hogy atom lapos,és halk volt(mezőtúr),meg volt,hogy eleven,és hangos.(sziget nagyszinpad).
    rockos hangzást meg esetleg meg lehetne próbálni megmérni.de,hogy őszinte legyen a wharfit,klipsht kell venni,ha valaki ezt akarja,ezeket biztos lehetne mérni.

    a wharfim hifi szempontból ezekkel bir:igen kicsi légköbméter,ahhoz képest,mekkora tányérok,ettől kiemel.
    kipróbáltam,kikötöttem a széles sávút(2.5 utas,tehát egyik mély megkapja a teljes frekit),és eltünt a fele dögösség,megjelentek a részletek.

    én ugyanolyan örömmel hallgatok az ujakon is rockot,ezért megy a háztól a wharfi.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Új hozzászólás Aktív témák