Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz #92251648 #15047 üzenetére

    oké, a különsbég kisebb, de tudtommal nem a külöbség számít, hanem az arány. egy dinamikus, erőteljes erősítő pedig kis hangerőn is ugyanazt a képet adja, csak "leskálázva". míg egy olcsóbb szépen ellaposodik, eltűnik az élethűség. erre jó példa volt a régi és az új erősítőm a kocsiban. a régit mindig azonos hangerőn kellett hallgatnom, hogy ereje teljében legyen a rendszer. a mostanit meg éjjel 11kor a parkolóban a nagy kuss közepette 15-ös hangerőn suttogva állítgatom. a régit meg ugyanúgy 30-45-ösön, mint menet közben (tudom a számok nem sokat jelentenek, csak próbálom érzékeltetni), különben a részletek nagy része elveszett. ráadásul a régi "sweet spot"-jában sem közelítette meg az új erősítő képességeit.
    mondjuk ezt a mikro/makro dinamikát most nem teljesen vágom, kicsit már késő van, tompa az agyam.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • KMT

    addikt

    válasz #92251648 #15047 üzenetére

    "Az erősítés egy szorzási művelet. A potméter a szorzót módosítja. Ha leveszed az erősítőn a hangerőt, azzal csökkented a dinamikát is, mivel a szoba alapzaja és/vagy a hallásküszöb alulról határolja, de a csúcsszintet csökkentetted."

    Az eleje félreérthető. A potméter önmagában még nem csökkenti a dinamikát, nem? (Az alapzaj más kérdés.)

    (#15051) orbano:
    "mondjuk ezt a mikro/makro dinamikát most nem teljesen vágom, kicsit már késő van, tompa az agyam."

    Pedig nem bonyolult. Képzelj el egy klasszikus zenét. Az elején nagyon halk, aztán beindul, hangos (makrodinamika, kb zenei stílusfüggő). Ez is dinamika, de ettől függetlenül (kis időtartományokat nézve) még szólhat laposan (bár nem jellemző).

Új hozzászólás Aktív témák