Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Tamoo #101719 üzenetére

    "De azért ne biztassunk már mást struccpolitikára!"

    Nem biztatok én senkit semmire. Meg kell hallgatni, utána kell spekulálni. Előre minek paráztatni bárkit?

    "Legtöbb átlag szobában jó ár/érték arányú fejlesztés pár szélessávú elnyelő és a dobozok tologatása."

    A dobozok tologatása magától értetődő. Én is csináltam sokáig, mire meglett a végleges hang, de ez nem kerül pénzbe...
    Elnyelésre ott vannak a bútorok, könyvek, szőnyeg, tapéta, függöny, virágok.. stb stb. Üres, kongó szobába naná, hogy kell valami, de akkor inkább bútor, mert azt még lehet használni is valamire azon kívül, hogy áll bután egy "sarokban" valami elnyelő, vagy diffúzor, vagy fene tudja még mi.. Én így gondolom és elég jól elvagyok, hidd el. Egy drótcserét is tökéletesen meghallok, vagy a legapróbb dinamikai/hangulati különbségeket is észlelem, ha változás áll be a rendszerben. Ha rossz lenne az akusztikám, mindig ugyanúgy szólna minden, de legalábbis, ugyanazok a hibák lennének jelen, mint mindig, de nem így van. Mondom, nem stúdiót akarok a szobámból, hanem egy "megfelelő" akusztikájú lehallgató helyiséget, aminek nincsenek durva hibái. Nos, ennek tökéletesen megfelel a szobám és egy petákot sem adnék akusztikai korrekcióra. Hidd el, így is lehet jókat "zenélni"... ;)

    A bútorzat gyakorlatilag nem változott 20 éve, max a kopott kanapé helyett jött új kanapé. De tudod, azóta (20 év) mennyit javult a hangzás nálam? Nem tudod. Rengeteget. ;) Ez mind az "elektronika" cserék hozadéka, úgy hogy közben semmi nem változott a szobában.

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák