Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SoulReaver

    veterán

    válasz BUZZLGHTYR #527 üzenetére

    Nem értem, mi köze van a minősítésnek ahhoz, hogy csinálj egy próba munkát? :) Akkor is azt látják, hogy nincs gyakorlatod... Most tehetsz minősítést, az egy pár hónap... begyakorolsz pár varratot, próba munkát meg elqrod, mert olyat kérnek ami az isibe nem volt...

  • 8th

    addikt

    válasz BUZZLGHTYR #527 üzenetére

    Majd akkor menj rá a minősítésre ha lesz néhány év tapasztalatod és zsebre dugott fél kézzel, elfordulva is bármikor húzol egy hibátlan varratot. Nekem is megvan PB helyzetre de nem fogom megújítani ha lejár. Voltam öt cégnél próbamunkán sehol senkit sem érdekelt a minősítésem.
    Az egyik helyen nálam konkrétan az volt, hogy odaállítottak egy szabad gép mellé és közölte az ember, hogy akkor most látni szeretné hogyan megy a függőzés. Na az fasza gondoltam magamban mert a tanfolyamon csak hébe-hóba próbálgattam egy vérző torkú olcsó alfaweld géppel amikor az oktatónk kiment kávézni és nem látta mit csinálok. Nem volt sem idő sem elég anyag, hogy ezt is próbálgassuk. Lesz ami lesz alapon megcsináltam és én lepődtem meg a legjobban, hogy teljesen vállalható lett minimális hibákkal. Megkérdezte az ember, hogy hányszor hegesztettem ebben a pozícióban én meg mondtam, hogy talán most harmadjára mert képzésen nem volt rá lehetőség. Erre odahívott a műhely közepén kiállított referencia darabhoz és hát nem sokkal volt rosszabb az enyém. Ennyit számít a profi gép. Nem kell beszarni a próbamunkáktól tisztában vannak egy frissen végzett ember hiányosságaival és nem állítanak senkit megoldhatatlan feladat elé.

    Ezt a minősítés témát meg engedd el. Majd ráérsz vele foglalkozni ha eljön az ideje. Itt nem lehet megélni? Pályakezdő vagy nulla tapasztalattal, őszintén mégis mit vársz? Hogy felvesznek és azonnal dől a lé? Úgy állj hozzá, hogy oké felvesznek egy céghez ahol fizetést kapsz, ha csak 140et akkor annyit nem ez a lényeg. Az a lényeg, hogy gyakorlatot szerzel az ő pénzükön. Az ő gépük kopik az ő gázuk fogy az ő anyaguk fogy és még fizetnek is érte NEKED! Pályakezdőként szerintem ne nagyon válogasson az ember. Hiába van egy jó bizonyítványom és minősítésem konkrétan kitörölhetem vele. Ótvar szar helyen élek én sem vagyok abban a helyzetben, hogy válogassak az ajánlatok közül.
    Röhögtem nálunk is a tanfolyamon miket álmodoztak egyesek, hogy majd ennyit meg annyit fognak keresni a hegesztéssel. Francokat. Ez nem így működik. Majd. Egyszer. Úgy igen. De az egy hosszabb több éves folyamat. El kell kezdeni valahol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák