Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    válasz DopeBob #29381 üzenetére

    Alapvetően az a baj a jelenlegi ladderrel, hogy győzelem és győzelem között nincs különbség. Ugyanúgy 1 csillagot ér ha T7-re nyersz face deckkel, mint amikor 20 körön át lapelfogyásig tolod. Éppen ezért, aki megtehetné (azaz megvannak hozzá a kártyái), és szeretne is lassabb, control szerű deckkel menni, azok közül is sokan inkább letolják a grindelést valami gyors deckkel, és csak legend körül váltanak.

    Ha csak annyi változna, hogy a tovább tartó játékok adnának 1-2 plusz csillagot, máris kevesebb face deck lenne, viszont nem szűnne meg a gyors deckek létjogosultsága sem.

    Egyébként a face deckek 2 dologra nagyon jók, már ha képes vagy fejlődni velük:
    -Megtanulsz mindig lethalt ellenőrizni, és mint a hétvégi kupa is mutatja: még a legjobbak sem mindig veszik észre a lethalt.
    -Megtanulsz kevés hibával játszani: 1-2 dmg miss egy control meccs esetén általában keveset számít, de egy face decknél az utolsó dmg-t is ki kell sajtolni a deckből, különben megragadsz egy bizonyos rankon, missplayekkel tuti nem lesz meg a legend. (Már ha ez a cél.)

    Persze egy control deck még jobban megtanít hiba nélkül játszani (mikor melyik spellt éri meg eltolni, lehet-e várni még 1 kört a board clearrel, stb), de az sokszor túl nagy falat egy kezdőbb játékosnak. Egy helyzetet T4-5 után már sokkal többféleképp meg lehet oldani egy control deckkel, egy face deck esetén kevesebb lehetőség van választani, de azért ott is akad döntési helyzet, ami dönthet győzelem és vereség között.

    Dive ever, work never.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz DopeBob #29381 üzenetére

    a gond nem ezzel van, az első két hónapban én is zoo-val nyomultam nagyrészt, mert arra volt dust. viszont a facehunter penetráció túl nagy ahhoz, hogy csak ezzel magyarázzuk. a játékosok egy jelentős része soha nem is akar túllépni a "ráverem az arcára" szinten, mert attól boldog, hogy a hatodik körre leverte az ellent, nem érdekli a board control, nem érdekli a CCG-k alapját adó "párbaj". plusz rettenet szarul bírják a vereséget, a facehunterek legalább 80%-a ragequitelt a hétvégén mikor elbukták a meccset. meg ugye ott vannak a casualon facehuntert játszó kollegák, aminek megint nem tudom, mi értelme van

    (#29384) Genji: én nagyrészt druidot játszom, most lehet vele nyerni, pláne mióta van Thaurissan. hosszú távon nem tudom, mi lesz, a meta simán kinyírhatja megint, volt már rá példa.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák