Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lajbymester

    tag

    Sziasztok!
    Van egy Toshiba Canvio Basics 500GB USB 3.0 külső HDD-m. Két kérdésem lenne.

    Először is: kb 2,5 éve van meg a HDD, semmi baja nem volt eddig. kb. 2 hónapja filmnézés közben sokszor megállt a lejátszó gondolkozni. Eközben a HDD folyamatosan villogott. Ekkor még nem sejtettem semmit. Majd pár nappal ezelőtt már hihetetlenül belassult (rádugtam a gépre és 1 percbe telt mire kijelezte a partíciót, mappa kilistázás is fél percig tartott, másolás közben megállt, gondolkozott stb.).

    Megnéztem a SMART adatokat, és 3-4000 volt a Reallocated Sector Count. Ez a szám minden újabb műveletnél (másolás, olvasás róla stb.) nőtt. HD Sentinelben lefuttattam felületi teszteket (2x olvasás, majd 1x olvasás+írás+olvasás (regeneráció), utána 1x olvasás).

    Az első olvasásnál a terület elején volt jó pár sötétzöld blokk ami azt jelenti hogy nehezebben olvasta ki őket a HDSentinel. A 2.-nál is kb. ugyanennyi sötétzöld blokk volt, elszórtabban, de még mindig inkább az első 1/3 területen. Ekkor már azt hiszem kb 7000-nél állt a Reallocated Sector Count.

    Az olvasás+írás+olvasás tesztnél már csak 1db kicsit sötétebb blokk volt, az utolsó olvasás tesztnél pedig ugyanez. (Pirosan vagy sárgán egyik tesztnél sem jelzett blokkot.)

    A Reallocated Sectors Count 7304-en, a Reallocation Event Count 504-en áll most.

    A tesztek elvégzése óta gyors a HDD, nem tapasztalok vele semmi problémát. Gépre dugás után egyből kilistázza a partíciót, másolás stb gyors. Szóval nekem úgy tűnik, hogy volt egy valamennyire gyengébb terület, aminek a szektorjait áthelyezte a tartalék területre, és ezután elég stabil. Akár még használhatnám továbbra is.

    És ennek kapcsán lenne a másik kérdésem: Több mint egy éve vettem észre azt, hogy kerreg. De csak akkor, amikor nincs használatban. Ha olvasás vagy írás történik, akkor egyből abbamarad. De amint végez az írás/olvasással, elkezd kerregni. Olyan mintha az olvasófej folyamatosan ugrálna, mint ha random olvasás/írás történne rajta egyfolytában. De a rendszer nyilvánvalóan nem használja, és a LED indikátor nem villog mikor ez történik. Van, hogy egy idő után abbamarad magától.

    Ezeknek a tudatában szerintetek használjam továbbra is, vagy kuka? Nyilván érzékeny adatokat nem tárolnék rajta, és a HDSentinelben figyelném hogy változik-e a két SMART érték.

    Garancia nyilván már nincs rá, különben nem írtam volna a fórumba.

  • Lajbymester

    tag

    válasz Lajbymester #49081 üzenetére

    Na jó, ez már menthetetlen... Csináltam megint olvasás+írás+olvasás tesztet, még több hiba lett mint előtte, voltak olyan szektorok is amiket ki se tudott olvasni. +1000 áthelyezett szektor lett.

    Szerintem az olvasófej lehet a problémás, mert mindig máshol jelzi a rossz területet, igaz mindig az első 1/3 részen. Nem tudom lenne-e értelme újrapartícionálni úgy hogy az a rész után kezdődjön... vagy inkább egy határozott mozdulattal megküldöm a kuka felé :DDD

Új hozzászólás Aktív témák