Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siko5

    csendes tag

    Hello!

    Egy másik fórumról ajánlották, hogy ide írjak, mert ez aktívabb, szóval veletek is megosztom a dolgot, várok ötleteket. Igaz, ez egy HDD-s fórum, de mivel az SSD is közrejátszik valamilyen formában a jelenlegi helyzethez, bemásolom az egész hozzászólásomat, amit a másik fórumban írtam, kiegészítem képekkel is.

    A gépemben volt egy 120GB-os SSD, melyre Win10 volt telepítve, és volt mellette egy 320GB-os HDD, melyet régen egyedül használtam, és 2 partícióra van osztva. Az egyik partíción volt régen az op.rendszer, a másikon az adataim. Ahogy az SSD bekerült a gépembe, az adatokat a HDD-n tároltam, többnyire azon a partíción, amelyiken eddig is az adatok voltak.
    Térjünk a lényegre. Az SSD-m egy hete kb felmondta a szolgálatot. Egyik pillanatról a másikra feladta. Annyit láttam az egészből, hogy a gépházamon a HDD munkáját jelző fény folyamatosan világított, majd a Win10 megpróbálta megjavítani a lemezhibát, sikertelenül. Újraindítás után a Bios-ban találtam magam, és az a kép fogadott, hogy a HDD okés, viszont az SSD helyén egy PS3111 elnevezésű, 0.0GB-os cuccot ismer fel a SATA porton. Van rá még 2 év garancia, egyenlőre azon gondolkodom, hogy cserélem-e, vagy ezt egyáltalán lehet-e javítani? Ez az egyik dolog, amiben várnék ötleteket, hogy esetleg javítható-e az SSD, vagy csere?
    A másik dolog.
    Tehát megmaradt az ezer éves Hitachi 320GB-os HDD-m, amire gondoltam feltolom a Win10-et, természetesen arra a partícióra, amit eddig is operációs rendszernek tartottam fent, szóval az adataim megmaradnak a másik partíción. Természetesen én is belefutottam az MBR/GPT partíciós séma okozta problémába, de ezt parancssorral megoldottam, és fel is települt szépen a Win10. Viszont azzal a meglepő dologgal találkoztam, hogy a HDD másik fele ( kb. 50-50%-ra volt partícionálva a HDD ) nem mutatkozik meg nekem a rendszerben. azaz a rendszernek GPT-re váltott része frankó, viszont a másik partíció MBR, így azt nem látom a Windowsban. Arra lennék egyenlőre kíváncsi, hogy hogy a bánatba jeleníthetem meg a tartalmát? Van rajta pár fontos dolog, amit használni szeretnék. Egyenlőre ez az elsődleges, mert a tárhelyem is elég szűkös így.
    Pár info: Alaplap : MSI B250 PC MATE, minden SATA porton kipróbáltam az SSD-t, egyiken sem megy.
    Az SSD-t nem otthon szeretném megbuherálni, csak a garanciajegy érvényesítéséhez le kellett töltenem egy dokumentumot, amin be kell jelölnöm, hogy csere/javítás. Nem vagyok jártas SSD témában, hogy egyáltalán lehet-e javítani, vagy sem.
    Ami a HDD-t illeti, kaptam olyan választ, hogy valószínű az egészet formáztam, így a másik partíció i üres, viszont erről csináltam egy screenshotot, hogy elvileg nem.
    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák