Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dezz #8544 üzenetére

    Hmm, az komoly!

    iMaverick: én is sajnálom veszni látni XP-t, nem lesz még egy oprendszerem, ami a kikapcsolást megnyomva 2 sec alatt teljesen leállítja a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #8544 üzenetére

    Kiegészítés: működik a DXVA-s, hw-es deinterlacing Overlay Mixerrel is, továbbá a BSPlayerben a VMR 7 és 9 renderless változataival is, nem csak a sima. MPC-HC-ben is megy, de eddig csak külső codec-kel sikerült (DXVA-s Mpeg2 codece nincs is, illetve ami a egyes bétában megtalálható, nem egyátalán akar működni), és itt nem megy a renderless változataival a VMR-eknek (bár talán van olyan beállítás, amivel mégis). Illetve, a belső codeces, DXVA-támogatású Splash Playerrel is. (Amúgy elég jó kis player, sokszor viszi hw-gyorsítással azt is, amit más codec nem, vagy hibásan. Bár pl. a VP1-et [korábbi NV kártyák] nem támogatja.)

    Apropó, ATI-n a Catalyst Control Center -> Advanced View -> Video -> Basic Quality -> "Use automatic Deinterlacing" = OFF mellett válogathatunk a deinterlacing módok között, közben mozgóképes bemutatót is kapunk róla, érdemes megnézni. (Belépő szintű kártyákkal viszont a fejlettebbek nem mindig működnek.)

    Van egy direkt deinterlacing tesztre való kis tesztvideóm is, ha mondok helyet, fel tudom tenni valahová. Bár csak Mpeg2-es, valaki átkonvertálhatá H.264-re (term. az interlace mód megtartásával).

    versionen: Meg fogom nézni én is, de szerintem hw-es gyorsítás mellett a lejátszó max. 1-2%-ot számít CPU időben, szóval kérdés, megéri-e a fáradtságot... (Az MPC-HC-ben és a BSPlayerben elég jó filter-management van.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák