Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hohocali

    aktív tag

    válasz PuMbA #27874 üzenetére

    A sebesség relativ. Akkor lesz homályos valami, ha ahhoz képest mozog, amit nézek. Tehát a példádban ha a kezemet követem a szememmel, élesen fogom látni. Akkor lesz homályos, ha nem azt követem. Az autó/fű esetén szintén. Vagyis minden éles önmagában, és nagy fps-el van. Ha ezt megvalósítod egy "tökéletes" kijelzőn ugyanennek kéne történnie automatikusan : ha egy fix pontot nézek, a mozgó kéz homályos lesz; ha a kezet követem, az éles lesz.

    Szerintem a jelenleg alkalmazott trükkökre (elmosás, 24fps, grain, stb.) azért van szükség, mert a jelenlegi technikáink gyengék (megjelenítés, felvétel, CGI, makettek, 3D látás kilapítása 2D-be, stb.). Ezeknek a gyengeségeit akarjuk eltűntetni. Viszont valahogy fejlődni kéne, nem kéne leállni itt, hogy ez a jó, szerintem. :)

    A fényképezésnél nem a fényerő volt a probléma, hanem a homályosság. Valóban nem volt egyetlen éles vonal sem a vásznon. Engem zavart rendesen. Ezért jött az élesség élmény utána. Pedig mozgó autóban voltam.. :)

    "az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

Új hozzászólás Aktív témák