Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz benedekco #16633 üzenetére

    A Sebokat jo szivvel ajanljuk, de miota a szomszed forumon ezt irta egy felhasznalo, az kicsit meglepo volt.. Persze ez egy velemeny, de erdekes.. Idezem:

    Sziasztok!

    Semmiképp nem akartam szó nélkül elhagyni a fórumot, nagyon sokat segítettetek nekem, sok hasznos infót olvastam és szeretném megosztani veletek a tapasztalatomat, hátha segíthetek másoknak én is a döntésben.
    Tehát kezdem az elején.
    A sok tanácsot és az egyéni érzésemet is figyelembe véve megrendeltem nagy-nagy várakozással és izgalommal egy Sebo Airbelt D3 Parquet nevű csodát.
    A porszívó 1 hét után megérkezett.
    Első ránézésre jó, stabil és minőségi darab, szép fényes sötétkék burkolattal. A mérete nagy, széles, robosztus, nem is könnyű.
    Összeszereltük és az első észrevétel, a teleszkópos cső nehezen állítható, akad, nem siklik simán.
    A porszívó nem egyenes irányba, hanem folyamatosan ferde állásban jött utánam, ami a merev porszívócső csatlakozónak köszönhető. (Arra gondolok, amivel a cső becsatlakozok a géptestbe) Valóban nagyon merev a cső, többször is összetekergőzött használat közben, amit nem igazán szeretek. Hááát, itt kicsit alábbhagyott a lelkesedésem, egy ilyen drága Német gyártmányú gépezettől… nem is tudom, többet vártam.
    Bekapcsolás után szívott, ahogy kell, bár kicsit nagyobb erőre számítottam. A parketta fej, amit adtak hozzá szépen kipamacsolta a parketta apró réseiből a port, ez tetszett, csilli-villi lett a parkettánk, de itt is volt egy észrevételem, nem úgy siklott, ahogy szerettem volna. 2 görgő vezette a padlón a fejet, ami csak egyenesen, fixen áll, így oldalirányú mozgást nem enged. Kissé nehezen navigáltam vele, de bele lehet jönni biztosan.
    A porkefe nagyon szuper, igazi minőségi darab, ezt is leteszteltem.
    Kárpit szívófej semmi extra, de hasznos a kanapénál, résszívót nem szoktam használni, jó, ha van.
    Aztán jött a szőnyeg porszívózás. Volt némi szösz a szőnyegen (fehér rongyszőnyegből és a shaggy szálai + hosszú hajszálak), plusz ez-az a gyereknek hála 2 hét porszívó nélküliség után. Kombi fej fel, átmegyek 1 szakaszon egyszer, kétszer, háromszor és az összes szösz ott virít a szőnyegen. Morzsák első tolásra eltűntek, csak a többi nem. Ilyet még egyetlen gagyi porszívótól nem láttam, hogy ennyi szemetet hagy maga után. Hosszas nézegetés után azt állapítottuk meg, hogy ez a fej rosszul van megtervezve. Ugyanis a szöszfelszedő csík, az a piros, nem is ér a szőnyeghez, mert be van süllyesztve. Másik, hogy nem középre összpontosul a szívóerő a porszívófejen, hanem 2 oldalon van 1-1 lyuk, így gyengül a szívóerő is, tehát nem hatékony vele a munka.
    Itt már mérges voltam és csalódott. Kifizetek ennyi pénzt és nem tudom kitakarítani azt az 1-2 vacak szőnyegemet??! Másnap megint nekiugrottunk, már a párom is tesztelte a szönyegen, de nem volt jó (amúgy videóztam, ha érdekel valakit). Nem maradhatott, visszaküldtem vásárlástól való elállás benyújtásával. Pénzt visszakaptam és megrendeltem a 2. kinézett gépet, egy Miele Complete C2 Parquet PowerLine típust. (Teaway, a Topiclistában módosítsd a típust J) 2 nap után megérkezett, összeraktuk, már ránézésre jobb minőséget mutatott, minden bepattan, illeszkedik ahogy kell, nem kell erőt kifejteni semmihez, mindennek meg van a helye. A porszívó karosszériája is jobban tetszik, áramvonalasabb, kisebb, könnyebb, használhatóbb a mindennapokban.
    A teleszkópos cső csodásan és könnyedén siklik, a fejeket könnyű cserélgetni.
    November 5. óta használom -tehát már jó ideje- és még nem kellett porzsákot cserélnem, pedig 2 naponta porszívózok vele mindenhol, a fürdőszobát és konyhát is. A szívőerő nem csökkent egy kicsit sem, szagokat nem fúj ki, kellemes tisztaság illatot áraszt, mert felszippantottam egy Ilcsi levegőfertőtlenitó illóolajjal becsepegtetett vattapamacsot J
    Álom vele a takarítás! Szőnyeg porszívózásnál felszed minden apró szöszt, de jócskán vissza kell venni a szívóerőből, mert felszedi a szőnyeget, vagy nem lehet tolni. Parkettánál a nagy SBB 300-3 Parkett Twister padlókefét szoktam feltenni és úgy megyek végig az összes kemény padlón. Villámgyors és kényelmes vele a munka, arra megy, amerre tolom, lapos, így beférek vele még az éjjeliszekrény alá is. A lambériára is ezt használtam, gyönyörűen portalanít és a kis pókhálókat, amit alig lehet látni, szépen leszedi.
    Adtak hozzá egy kisebb keményebb sörtés padlókefét is, amit nem használtam még és meg is lepett, hogy van ilyen is a dobozban, mert ezt nem találtam a leírásban J Biztosan jó lesz valamire, majd kipróbálom. Egyébként a porszívó testben van elrejtve a szokásos módon a porkefe, a kárpit fej és a résszívó, ez utóbbit én nem használom csak autóban.

    A Sebo után ez klasszisokkal jobb, örülök, hogy a Mielére cseréltük. Ez lett a kedvenc háztartási gépem! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák