Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZephX

    senior tag

    válasz d@minator #74052 üzenetére

    Hát én MM-ben voltam és megtapogattam 2 electrolux gépet és én úgy éreztem belül is műanyag. Akinek van itt Electrolux gépe az megcáfolhat, illetve mondhat tapsztalatot, arról, hogy ez okoz-e problémát.

  • balojazz

    aktív tag

    válasz d@minator #74052 üzenetére

    Ez a "nem árammal fűt" dolog nem tiszta. Mit értesz alatta? Ha azt, hogy nincs benne fűtőszál, akkor ugyan értem a mondatot, de sehogy sem lesz igaz. Az a gép, amely felmelegszik, és csak áramot használ, az árammal fűt. Mert áramot fogyaszt. Valójában minden fogyasztón, még a vezetékeken is feszültség esik, minden fogyasztó ellenállás is, amely melegszik, tehát a világ összes cucca, amin áram folyik keresztül, az "árammal fűt": a távvezeték, a legkisebb ellenállás és dióda, a motorok, a fali vezetékek, a led-lámpa és a többi. A hőszivattyú is árammal fűt, bizony, semmi mással. Akkor is, ha csak pl keringeti a gázt, ami hol lecsapódik, hol elpárolog. Mert áram nélkül nincs keringés, anélkül pedig fűtés sincs. A hűtőd is árammal fűt, a klímád is árammal fűt nyáron is. Mindegyik hőszivattyú. Vagy másképp: áram nélkül nincs fűtés egy áramkörben. Nota bene: a paksi fűtőelemek nem részei az áramkörnek, azok áram nélkül fűtenek (mivel pont azért vannak, hogy elektromos áramot termeljünk velük).

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • #32277248

    törölt tag

    válasz d@minator #74052 üzenetére

    Valóban nem árammal fűt, tehát nincs benne fűtőszál de a szivattyú/ kompresszor mozgatásához szükséges mechanikus erőt villamos energia szolgáltatja szóval... villannyal fűt na. :P A kutya ott van elásva, hogy míg egy sima fűtőszál 1kW áramból 1kW fűtőteljesítményt produkál a klíma 1kW-ból 4kW fűtőteljesítményt produkál. (Megfelelő méretezés és feltételek melett.)

  • nagylaci32

    tag

    válasz d@minator #74052 üzenetére

    Ha már itt tartunk, akkor röviden a hőszivattyúról. A hőszivattyú 100% fölötti hatásfoka valójában nem úgy hatásfok, mint ahogyan az örökmozgó lenne. Ez jósági fok, ami megmutatja, hogy egységnyi villamos energia befektetéssel mennyi hőenergiát ad le. Ugyanis a hőszivattyú a villamos energia befektetésével nem termel hőenergiát, hanem a meglevő környezeti hőt vonja el, vagyis választja szét. Nyáron a kültéri egység melegíti a környezetét, a beltéri pedig hűti. Ezt a jósági fokot jelentősen befolyásolja a környezeti hőmérséklet. Ha abszolút hideg (0 K = -273°C) a környezeti hőmérséklet, onnan már nem lehet hőt elvonni, ezért van, hogy minél hidegebb van kint, annál rosszabb jósági fokkal (több villamos energiával) lehet fűteni a házat egy klímával. (Hátha ezzel meg tudod győzni a hitetlenkedőket.)

    (Nemrég szóba került, hogy a hőszivattyús szárítógép nem melegíti fel annyira a ruhákat, erről is néhány gondolat:)
    A hőszivattyús szárítógép azért tud alacsonyabb hőmérsékleten szárítani, mint a hagyományos kondenzációs, mert a hőszivattyú a gép belső levegőjének hőenergiáját szétválasztja egy a környezeti hőmérsékletnél kisebb (a kondenzátornál) valamint egy nagyobb hőmérsékletűre (a fűtőradiátornál). A magas hőmérsékletű levegő víztároló képessége nagyobb, ez "magába szívja" a ruhák nedvességét és amikor a hideg kondenzátorhoz lehűti, kicsapódik belőle a pára. Ezután újra felmelegítve ismét száraz lesz a levegő és megnő a víztároló képessége. A szárítás sebessége főként attól függ, hogy mennyire száraz levegő kering a gépben. A szárazság pedig leginkább a hideg és meleg levegő hőmérséklet különbségétől függ. A hőszivattyús gép kondenzátora a szobahőmérséklet alá hűti a levegőt és innen melegszik fel valamennyire. A hagyományos kondenzációs szárítógép kondenzátorát a beszívott környezeti levegő hűti, ezért nem tud olyan alacsony hőmérsékletű lenni, nem hűti le annyira a gép belsejében a levegőt, mint egy hőszivattyú. Hogy ez a melegebb, ezáltal több vízgőzt magában tartó levegő egy ciklus alatt ugyanannyi vizet tudjon magába szívni, ezért magasabb hőmérsékletre kell melegíteni.

    Bocs a hosszú posztért, remélem pár embernek hasznos lesz.

Új hozzászólás Aktív témák