Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buktag89

    újonc

    Sziasztok!

    Számomra egy érdekes problémával találkoztam, amivel kapcsolatban kérném a segítségeteket.
    (Sajnos még elég kezdő vagyok a témában, amiért elnézést kérek előre is)

    Eszközök:

    TV: LG MFL68702211 Full HD LED (1 éves)
    Laptop: Dell Inspiron 3542 (1/5 éves)
    Házimozi rendszer: Samsung 5.1CH Blu-ray TM Home Entertainment System (2 hetes)
    Xbox 360 (1 éves)

    TV: (3 HDMI bemenet és 1 Optikai kábel be/kimenet)
    -1 HDMI (ARC):(bemenet) ebbe csatlakozik a házimozi rendszer
    -2 HDMI: (bemenet) ebbe csatlakozik a laptop
    -3 HDMI: (bemenet) ebbe csatlakozik az Xbox
    -1 Optika:(kimenet) ez csatlakozik a házimozi rendszerhez

    Laptop: (1 HDMI kimenet)
    -1 HDMI: (kimenet) ez csatlakozik a TV 2 HDMI-be

    Házimozi: (1 HDMI be/kimenet és 1 Optiokai be/kimenet)
    -1 HDMI: (kimenet) ez csatlakozik a TV 1 HDMI (ARC)-be
    -1 Optika: (bemenet) ez csatlakozik a TV Optikába

    Xbox 360: (1 HDMI kimenet)
    -1 HDMI (kimenet) ez csatlakozik a TV 3 HDMI-be

    (a hátsó hangfalak teljesen süketek)
    A TV központi szerepet tölt be, minden eszköz őt használja. A probléma ott van, hogy laptopról csak stereo hangzást ad, szoftveresen sem lehet beállítani, mert le van tiltva a hangkimenet típusának választása (az 5.1 hangsávos filmet is csak stereoban adja). A tv csatornák hangzása is ugyan ilyen. Felvettem a kapcsolatot a Samsung supporttal, akik közölték, hogy csakis az a fájl lesz hallható 5.1-ben amit a házimozival játszok le. Ennek kipróbálására pendrive-ra raktam fel egy filmet amit közvetlenül a házimozi lejátszó egységére csatlakoztattam, de a hátsó hangfalak továbbra sem szólnak (próbáltam 2.0 hangsávos filmmel és 5.1-es változattal is, minden esetben stereo volt a hangzás). A rendszer saját hangtesztjében a hangszórók bekötése jó, mert az összes hangfal az ábrának megfelelő időben szólal meg és szól mindegyik. Az Xbox-on kipróbált játékok azonban 5.1-ben szólalnak meg.
    Próbáltam a kábeleket cserélgetni (másik HDMI kábelekkel), a TV-t külön csak Optikával majd csak külön HDMI-vel csatlakoztatni a házimozi rendszerhez, az összes beállítást végig nyomkodtam mind a TV-n, mind a házimozi rendszeren és az összes esetben ugyan ez volt a felállás, csakis Xbox-on hallható 5.1.
    Az eszközök típusai alapján minden eszköz képes az 5.1-es hang kibocsátására és annak továbbítására.
    Úgy tudom, hogy amennyiben pl: ha egy film nem 5.1 hangcsatornás attól függetlenül az 5.1-es házimozi rendszerek képesek arra, hogy egy virtuális 5.1-et konvertáljanak belőle, amit nem lesz olyan szép minőségű mint az igazi de legalább szól az összes hangfal. Ezt a jelenséget nem tapasztaltam, mert az xbox kivételével a hátsó hangfalak nem szólalnak meg. A házimozin van lehetőség a hangszínek és egyéb hang hatások beállítására (a 6 beállítás közül csak a stero beállításban szólnak a hátsó hangfalak is). Amikor összekötök mindent, akkor a TV és a házimozi automatikusan beállítja magát, a TV digitális hangkimenete (HDMI (ARC)/Optika, hiába állítok be mást utána a hatás ugyan az, ha egyáltalán ad hangot).
    A cél az lenne, hogy a TV-n lejátszott hangok 5.1-ben szólaljanak meg (függetlenül attól, hogy melyik eszköz az aktív), akár igazi az 5.1-es hangzás vagy akár virtuális.

    Esetleg tudna valaki valamiféle megoldást a problémára vagy ha találkozott már hasonló problémával kérem írja le a tapasztalatait.
    Előre is köszönöm a segítséget.

  • buktag89

    újonc

    válasz silver-pda #12531 üzenetére

    Ha kihúzom az optikai kábelt, ugyan olyan minőségben van a hang más eszközökről (pl.: laptopról ugyan úgy stereo a hangzás, a hátsó hangfalak süketek)
    A TV beállításaiban a hangkimenetre viszonylag korlátozottak a beállítások, tudom állítani
    -magát a hang kimenetet (TV hangszórók, Digitális kimenet(HDMI(ARC)/Optika), LG Sound Sync(Optika), Analóg kimenet, valamint vannak szimultán kimenetek(TV hangszóró+Optika [Ebben az esetben csak a TV hangszórója szól csak], Belső hangszóról+fejhallgató)
    -a hangrendszert (fejből nem emlékszek sajnos minden opcióra de van benne: PCM, Dolby Digital, Dolby Digital Plus...)
    - és maga a TV leírásában valamint a kézikönyvében is a hangrendszer a Virtual Sorround Plus (jelen pillanatban ez Automata beállításon van, de próbáltam már Dolby Digital-ra és Plus-ra is beállítani, de a hangzás nem változott.

    Az egészben a legszebb, hogy a játékkonzolról érkező hang 5.1-ben szólal meg, szóval képes átvinni a hangcsatornákat 5.1-ben, pedig ott a konzol és a TV között is csak egyetlen HDMI kábel kapcsolat van (úgy mint a laptopnál) és azt a jelet játszom tovább a házimozi rendszer felé Optikával (én legalábbis így gondolom, hogy így megy a dolog), de semelyik másik kapcsolaton nem 5.1. Még számomra egy érdekes kérdés, hogy maga a házimozirendszeren lejátszott film sem volt 5.1-es (se igazi, se virtuális, szóval a hátsó hangszórók ugyancsak csendben voltak, pedig a samsung support szerint is 5.1-ben kellene ott hallanom bármiféle hangot, függetlenül a csatornák számától, max virtuális-ba rakja át).

  • buktag89

    újonc

    válasz silver-pda #12538 üzenetére

    Előre is köszönöm a segítséget ;)

    TV: LG MFL68702211 Full HD LED
    Házimozi rendszer: Samsung 5.1CH Blu-ray TM Home Entertainment System

  • buktag89

    újonc

    válasz silver-pda #12548 üzenetére

    Ezek a pontos készülékek:

    TV (43LF632V): http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-43LF632V-smart-tv
    Házimozi: http://www.samsung.com/hu/consumer/tv-av/audio-video/home-entertainment-system/HT-J5150/EN

Új hozzászólás Aktív témák