Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pari182

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következőben kérném a segítségeteket:

    van egy Fisher CA-905 erősítőm, illetve két Videoton hangfal, ez utóbbiről a következőket írta, aki összerakta nekem néhány éve: "teljesen eredeti Videoton mindene. 4 útra felbővített zárt láda. 1 ring helyett kettő van benne amiből egy állítható az elején lévő potméterrel. A másik egy fix vágással megy. Kb ez a lényeg. Meg ugye ez által ez nem reflex láda mint az eredeti 3090-es hanem zárt. Ezért is ütősebb a hangja és nem "brummogós"."

    Eddig elég közelről hallgattam ezt a szettet, amit két db 5m-es Kácsa KCE-BI40 kábellel használtam, de a hangfal nem tud kettős kábelezést, így csak simán.

    Átrendeztem a szobát (18 m2,, belmagasság jó nagy, 3,5-4m), illetve bekerült a képbe egy Pioneer SX-N30 erősítő (új). Főleg rock/metált hallgatok, de elektronikus zene is előfordul, illetve eddig filmezgettem is vele, tudom, hogy mindennek nem lehet megfelelni, de mint fő irányvonalak, leírtam.

    A Pioneer max hangereje 80-as érték, ahhoz, hogy valami megszólaljon jobban, már 40-50 közé kell menni, de itt is még igen szolíd, ahhoz képest, hogy a felénél van...vagy ez így rendben van? Ne várjak ennél nagyobb hangerőt? Most 3-4 m távolságból hallgatnám.

    Melyik alkatrész lehet ludas, illetve milyen hangsugárzót tennétek a Pioneer mellé?

    Köszi előre is!

  • pari182

    csendes tag

    válasz Nemir Ombe #12891 üzenetére

    Köszi a választ! :) nem gondoltam, hogy a 2 x 85W kevés...érdekes egyébként, hogy a beállításokban 6 es 4 ohm közül lehet választani az erősítőben. (A Videoton hangfalak 8 ohmosak).

    Milyen dobozt javasolnál?

Új hozzászólás Aktív témák