Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • croma84

    csendes tag

    válasz lajthabalazs #8438 üzenetére

    Ok, teszek egy próbát, bár ezt inkább hallani kellene, de megpróbálom, hátha.

    Az eszköz: KEF PSW 2000

    Első subom, tehát viszonyítási alapom zéró.

    Jelenség: miután beállítottam a mélynyomót, a frontokat és a többit levágtam 80Hz-nél, észrevettem, hogy vannak bizonyos számok, amiknél a mély hang egyszerűen eltűnik, nem adja le a sub, szimplán elhalkul, nem extrém mélyekről van szó, kommersz számok (csak egy példa: Ákos - Megsebezve, refr).
    Subot AVR-en kikapcsolom, meglepődve tapasztalom, hogy azokat a mélyeket még a frontok is le tudják hozni, tehát ezen a frekvencián jobban járok azokkal is, sub nélkül. A magasabbaknál szól a sub, szép hangja van. Nekiveselkedtem, rákötöttem a sub-ra direktbe RCA-n egy telefont, majd Youtube 100Hz-5Hz teszt lefuttat (természetesen itt nem a hangminőség volt a lényeg, csak hogy lássam mit tud átadni/leadni). Ennek eredménye, hogy kb 65Hz-től lefelé fokozatosan kezd halkulni, 40 körül már alig-alig hallható. Nem azt várom, hogy 20Hz alá lemenjen, hiszen ez ennél az egyednél már csak méretéből adódóan is lehetetlen, de azért ezt mégis túlzásnak érzem. Kábel "normális" minőség, az nem lehet baj, membrán nem szakadt, ép és egészséges. Erősítő beállítás nem lehet mert sima RCA-val kötve is ez a jelenség.

    Asszem ennyi :DD

    Nos? :U

Új hozzászólás Aktív témák