Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz BBéci #68239 üzenetére

    A tápnak ehhez semmi köze, azon nem fut át. Pont olyan, mintha egy másik dugaljból kapná az áramot.
    Na látom más más is írta.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • farkas-j

    őstag

    válasz BBéci #68239 üzenetére

    Én javítottam ill. nagy ritkán még most is javítok pl. HiFi cuccokat is. Egy tisztességes erősítőbe bemenő vezeték minimum 1-1,5mm2-es keresztmetszetű szokott lenni. Találkoztam már combosabbal is. Ez 240V-on kényelmesen 6-8A-t elvisz. Ez ha jól számolom ~1,5kW aminek egy otthoni, nem extrém rendszerben elégnek kell lennie. (Persze léteznek extrém teljesítményű A osztályú csöves erősítők amiknek az árama nyugalmiban is magas, de az sem kW-os, és azoknál a vezetékelés úgy is van méretezve.) A feszültségesés a trafó primer tekercsén csak nyomokban mérhető csúcsterhelésnél. A szekunderköri egyenfeszültségű végfok tápban is csak csúcsteljesítményen mérhető némi esés műterheléssel mérve. Jobb tápok esetén nem éri el a 2-3%-ot. (Ez viszont leginkább a minőségi trafó és a jól méretezett pufferkondenzátorok kérdése.) Abban gondolom megegyezhetünk, hogy ez nem üzemszerű működés (senki nem akar házat bontani fullra hajtott végfokkal) tehát senki sem hajtja az eszközét maximumon főleg nem a vájtfülüek. Az előerősítők és egyéb feldolgozó-vezérlő egységek stabilizált tápokról kapják a villanyt, így azokat abszolút nem zavarja semmilyen esetleges primer oldali feszültségváltozás. A lényeg, hogy a mendemondák helyett inkább a multiméteremnek és az oszcilloszkópomnak hiszek.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák