Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ada19

    senior tag

    válasz Gaben01 #66940 üzenetére

    Szia,

    Én alapvetően csak akkor vennék házimozi erősítőt ilyen felhasználásra, ha a HDMI elengedhetetlen. Ha az optika elegendő, akkor saját tapasztalat alapján és szerintem jobban jársz egy sztereó erősítővel azonos árkategóriában. A legutóbbi élményem egy Loxjie A30 erősítővel volt Pioneer VSX-323-al szemben.

    Mégsenem

  • I'am Dony

    őstag

    válasz Gaben01 #66940 üzenetére

    Szia!

    Nézzük pro-kontra érveket. Eddig volt sundbar :) aminek volt szubja. Ezek nyilván nem szubok és sz@rul is szólnak, de azért dünnyögnek valamennyit amihez hozzászoktál. Azonos árban egy sztereo erősítővel jobb hangzást érhetsz el ezt tény. Ha...

    - Ha a hangdobozokat el tudod húzni legalább 60-70 cm-re a falaktól, hogy a mélytartományban ne legyen egy hatalmas kiemelés, ami agyonvágja az egészet.
    - Ha a doboz alkalmas a mélyhangok lesugárzására megfelelő hangnyomáson. A leendő szett gyártói leírása 32 Hz alsó határral, erre nem alkalmas értékelhető hangnyomáson. Kiadja csak nem hallod meg. Jóindulatú becsléssel szólhat normálisan 45-től, de le kellene mérni.
    - Ha és talán a lefontosabb, nagyon jó akusztikájú a szobád berendezése, esetleg kezelt is vagy az lesz a jövőben és ez miatt nem szükséges szoftveres korrekció (ilyen valójában nincs. :) ) Ezek alapján én lemondanék a sztereo rendszerrről.

    Amit az AVR-el nyerhetsz:

    - A dobozok lehetnek közelebb a falakhoz és/mert,
    -Van valamilyen auto bemérő rendszere (Audyssey, MCACC, YPAO, Dirac stb.) amik a szobád miatt fellépő anomáliákat valamennyire tudják kezelni, ezáltal hallgathatóbb átvitelt kapsz.
    - Tudsz mellé csatolni egy szubot, ami sokkal dinamikusabban szólaltatja meg a mélyebb tartományt, amire a frontok fizikailag nem képesek. Szub edddig is volt, tehát a helye nem probléma - ebből kiindulva.
    - Lehet még egy center sugárzód is, ami a mozi egyik legfontosabb eleme. (Igen, jobb szettek egész jól szimulálnak fantom centert, de ez még nem az a kategóra...)
    +1 A nem 10 éves AVR-k szinte mindegyike képes, streaming szolgáltasákora mint pl. Tidal, Spotify stb., míg a sztereo vasaknál ez zsebbe nyúlósabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák