Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz BBéci #222 üzenetére

    Ajánlanám figyelmedbe ezeket az oldalakat. [link] [link] Valószínűleg ezek számodra eretnek dolgok lehetnek, de tudod szegény ember vizzel főz. :) Most nem biztatnék senkit hangfal vagy mélynyomó épitésre, mert már kedvező árakon lehet venni subwoofert és 5.0 szetteket, de ez akkor nagy kuriózum volt. Nagyon régen én is úgy épitettem őssze magamnak "mélyládát", mert a gyáriak méregdrágák voltak. Az elektronikát készen vettem hozzá, és a tervrajzot is úgy kaptam. A végeredmény kielégitette az igényeimet teljesen (azóta eladtam) és pénzem is maradt akkoriban DVD lejátszóra. Mivel tudom mi a véleményed a kompakt hangrendszerek minőségéről, és "kevés" pénzből házimozizni szándékozók igényeiről, nem válaszolok erre a kérdésedre, mert mindenki sejtheti a választ.

  • #00137984

    törölt tag

    válasz BBéci #222 üzenetére

    Ez a HSZ volt a kiindulási alap a kérdésre miért is jobb egy hangfal mint a kompakt hangdoboz. [link] A hangszórók mérete és az ehez méretezett doboz térfogata (nem megyek bele minden apró részletetbe, mert tudom hogy lenne elég, ezért röviden). :) A mély és mélyközép hangszórók nagyobb teret kérnek maguknak, majd a közép és magas megelégszik nagyon kis litertérfogattal is. Három utas hangfalnál a mélyet szeparálni is szokták és hozzáillesztik a bass reflex nyilást. Ezt tervezőprogramokkal kivitelezik, hogy a frekvenciaátvitel és frekvenciakeresztezések, a hangváltó és hangszórók és a doboz egységes rendszerként müködjön. Régen erre nem találtak a literteljesitménynél jobb kifejezést (pedig szerintem egy hangszer hangolásához több köze lehet). Egy tuning autó motorját is hangolják szinte a levegőbeőmlőtől kezdve a kipufogórendszerig jópár plusz lóerő reményében. :) Teljesen mindegy milyen néven nevezzük, egy paramétereiben alulméretezett hangfal vagy autó sem teljesit megfelelően, mert sok kihasználatlan potenciál bentmaradhat. Ez a fogalom és ismeret lehet neked, nekem megvan és hasznositjuk, de másnak is hasznos lehet hangfalvásárlásnál. Szakmai szemmel is megnézni egy hangfalat, egy kicsit más szemszögből. Ha már a műszaki leírást is a vásárló megtévesztésére valótlan adatokkal látják el itt egyesek szerint és ilyen ismeretek megismerése felesleges időtőltés, mi alapján ajánlhatóak a hangfalak. Valahol az árak tengerében szűkitenem kell a belépőszintre megfelelő árakon az ajánlott választási lehetőségeket.

Új hozzászólás Aktív témák