Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #1206 üzenetére

    Nos, itt tartok:

    A kis szerver üzemel win7-el szépen, bár nem túl gyorsan. Ez annak is köszönhető, hogy a 20GB-os ide vinyó marha régi és BIOS szerint udma33 módban megy csak. Gondolom emiatt írja a HDS a teljesítményére hogy 75% (korábban másik gépben 100% volt, köztes időben meg nem volt használatban). Ezen viszont nem tudok állítani sehol. Lehet hogy a kábel csak 40 eres és az a baj, de én nem tudom hogy honnan lehet megállapítani hogy hány eres a kábel. Minden esetre, az eredmények nem rosszak.

    A rendszer majdnem szűz, csak win7+driverek+directX webinstall+k-lite mega 5.0 van fent. Így picit meg-megakad egy dvdrip, gondolom nem telepítettem még fel elég sok mindent, vagy valahogyan másképp kel beállítanom az mplayert (directx7-re van állítva mindhárom cucc az outputnál, DX9-ben nincs is kép, ezért is gondolom hogy még kell valami driver vagy frissítés neki). 720p-t nagyon szaggatja így jelen állapotában.

    Viszont, a fájlmásolás megy oda-vissza szépen UTP kábelen 10-11MB/s-el, wi-fi-n 2-3MB/s-el, valamint simán tudok nézni a szerverről streamelt DVDRip-et, 720p videót (átlagos mkv), nagyobb minőségű 720p mkv-t (audio+video bitráta=6200kbps, x264, 5.1 AC3, 4,6GB fájlméret), bele is tudok húzni, csak az utolsó példánál kell várni wi-fi esetén pár mp-et amíg betölti azt ahova belehúztam, de egyik sem szaggat semennyit sem!
    1080p streamelést nem tudtam még tesztelni, jelenleg nincs a gépen, de meg fogom nézni azt is. Ill. hogy ha XP-t rakok a kis szerverre, akkor vajon mit produkál ő maga videólejátszás terén.

    Torrent sem volt még tesztelve, de az eddigiek alapján nem lesz gond a seedelés+letöltés+1 gépnek streamelés egyszerre (legalábbis remélem).

    CPU LOAD:
    szerver-pc (UTP):
    másolásnál: max. 15-20%
    streamelésnél: max. 30-40%

    szerver-laptop (wi-fi):
    másolásnál: max. 15-20%
    streamelésnél: max. 30-40%

    Egyszerre valószínüleg csak egy gépet bír kiszolgálni (legalábbis ezzel a HDD-vel), mert ha ugyanarra a gépre másolok róla és nézek is egy videót, akkor a videó szaggat amíg be nem fejezte a másolást.

    Eddig ennyi gyakorlati tapasztalattal tudok szolgálni! :)

    Apropó, volna egy kérdésem is azokhoz, akiknek volt/van a birtokában ilyen vagy hasonló lap: ez a Z alakú lefogatás a bordákhoz, ezt hogyan lehet leszedni? Újra akartam pasztázni, de az istenek sem bírom kiakasztani a lefogatót a kis kampók alól, ill. nem merem erőltetni, nehogy nagyon meghajoljon a lap és elpattanjon valami. :O Valakinek sikerült már leszedni ill. visszarakni? :F

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák