Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T-ohm

    csendes tag

    válasz klepto #1 üzenetére

    Hali, egy natúr végerősítő is elég, a hangkártyából egy 3,5-es jack dugó kimenet van, ilyen kábel megy az erősítőbe is de a másik végén 2 db rca csatlakozó legyen.Az erősítő hátulján az input,vagy aux csatlakozásra kell rákötni.Az erősítőn az is megtalálható mit bír,nem a teljesítményt értem hanem az ellenállást pl 4-8-16ohm 16 ohmon gyatrán fog szólni tehát nem érdemes használni 8 ohm már ideális 2 kimenetenként 1 db 8 ohmos hangfallal aminek az ellenállását a mélynyomó határozza meg, 4 ohmot akkor lehet használni ha (ha az erősítőre rá van írva) 2 kimenetre 4 db hangfalat teszel, ilyen szinten duplája lesz a teljesítménye az erősítőnek de jobban is fog melegedni,nem árt odafigyelni.

  • T-ohm

    csendes tag

    válasz Gab #16 üzenetére

    Hali én is szoktam hangfalat építeni de nem értem miért lenne olyan sok idő...

    Ha valaki nem akar kisérletezni a hangzással,akkor menjen be egy normális boltba ott meg lehet hallgatni a mélyládákat,hangfalakat és amelyik tetszik azt gyári méretek alapján le lehet másolni én egy ultimate mélyládát néztem ki nem rég a natúr doboz 15000 ft a boltban,ha nem akarunk vesződni otthon a fűrészelgetéssel meg méricskéléssel akkor egy asztalossal lehet beszélni aki levágja a lapokat,ezeket 18mm mdf lapból szoktam csinálni.az asztalos 1200ft-ot kért volna az anyagér és a fűrészelésért,de nekem vannag kisseb gépeim és akár szekrény elemekből is elkészíthető a doboz. Ha megvannak a lapok akkor csak össze kell csavarozni,de ajánlott faragasztót is használni az illesztésekhez mert stabilabb és légmentes lesz majd ki kell vágni a hangszóró,csatlakozó, és esetleg a subcső helyét ezeket is érdemes szilóval beragasztani hiszen a doboz nem szédszedésre készül a csavarokat süllyesztve tegyük be és akár ki glettelhetjük a helyét hogy ne látszódjon (erre vannak kifejezetten ilyen tipusu fa tapaszok),majd némi csiszolás és festhető vagy kárpitozható. Kárpitozásnál is faragasztót érdemes használni ami fehér de száradás után átlátszó lesz,tehát nem baj ha átüt a kárpiton,aminek a teljes felületét be kell kenni.

    Nekem egy mélyláda összerakása, mérések kb 15perc, fürészelés kb30 perc,
    összecsavarozás és ragasztás kb 30perc,némi csiszolás az illesztéseknél ha szükséges, csati,hangszóró,cső beillesztése kb 10 perc kárpitozás 30perc, durván 2 óra alaat megvan.

    Hang csillapító anyagot nem szoktam használni mélyládánál de a hivatalos anyagot helyettesíthetjük vatelinnel is ami úgyan azt a hatást kelti és olcsóbb.

  • T-ohm

    csendes tag

    válasz almásrétes #44 üzenetére

    Hali fontos hogy az ellenállás ugyan annyi legyen mint az orionon,

    Az erősítőre írt teljesítményhez képest min30%-kal nagyobb teljesítményű mélynyomó kell és bírni fogja.

    Én személy szerint az Ultimate márkát tertom a legjobbnak az ellenségemnek se ajálnám a sal - somogy termékeket,mert ha veszünk valamit akkor azt egy jódarabig használnánk.

    Tobábbá : Jamo, Pioneer, Macaudio, Climax, Mnc

  • T-ohm

    csendes tag

    Hali

    Én annyit kérdeznék a hangváltók terén hogy egy átlagos hangváltó (mind1 milyen márka)
    pár ezer ft. egy pl 200wattos,hogy miért jó??

    Szerintem felesleges mert ha a mélynyomó tekercse 800hz-ig szól akkor nem kell neki hangváltó,de a magasnak elég ha rákötök egy 2,2farados kondit ami kb150ft,és csak magasat fog adni, a középnek rákötök egy 1farados kondit ami szintén 150ft. és csak közepet fog leadni. Akkor minek megvenni a hangváltót?

    lehet venni 3-400ft-ért olyan kondikat hogy ne lehessen túlterhelni a hangszórót,sztem megéri. A piezzo magassugárzónak nincs mágnese tehát hangváltó se kell neki...

  • T-ohm

    csendes tag

    válasz kisninja #1485 üzenetére

    Nézd haveromnak van egy Jamo studio180-as hangfala és ott láttam előszőr gyárilag ilyen megoldást,de másik haverom ilyesmi kondikat használ 400wattos 3utas hangfalban is.

    A Jamo sztem nem rossz márka újjabban 25 év garanciát vállalnak az új cuccaikra,
    (ez jelenthet valamit).

    A másik, nézz meg egy bármilyen autóhifi mélynyomót, azok átlag 250hz-nél nem szólnak többet, de bármelyik normális boltban meg lehet rendelni bármit.

    2db 4ohm-os mélyet sorosan kötve a 8ohm-os erősítő is bírja,legalább is nálam még nem voltak vele gondok

Új hozzászólás Aktív témák