Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doki85

    tag

    Kis érdekesség: ((sajnos képet most nem tudok mutatni a telefonom szervizben csak valami cserekészülék van nálam...))
    Hozzám vetődött egy régi plazma TV "hangszórója" igen drága darab volt anno kb 10 éve :) most egy piacon találtak rá alkatrésznek vette meg egy öreg piacos "ismerős" A "hangszóró " maga Egy 2 centiszer 25cmx23cm -es téglatest :)
    a membrán :) az egy 3-4 mm vastag lap. Valami hungarocell van bevonva két igen rideg és vékony réteggel ezt mozgatja meg két "driver" párhuzamba kötve így 4 ohm
    és a mérés: szobában ennyire telik szabadtéren a tapasztalatok szerint sokkal egyenletesebb lenne bár a kiemelésről 1k környékén a tapasztalatok szerint benne van... viszont a TV ben nem volt a hangszóró mögött semmi én pedig 1 pozdorja lapra csavaroztam hogy fix legyen viszont mögötte nem vágtam ki a helyet!!

    a hangjáról pedig csak annyit hogy igen jól szól hihetetlen tere van és dinamikus. A teteje viszont nekem nem jön be egy csipogó elférne fölé a mérések ellenére is
    Apropó egy bipoláris kondi van rajta fogalmam sincs mekkora nem látszik. Szét pedig nem szedem, sajnos nem az enyém :)

    [ Szerkesztve ]

    ÜDV: DOKI85

Új hozzászólás Aktív témák