Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villamos

    őstag

    válasz Nicky Nygaro #990 üzenetére

    Szerintem biztosan meg lehet tanulni, nem ördöngősség. Elsősorban nem árt talán tisztában lenni a különféle alapfogalmakkal (elektrotechnika tankönyvben bennevannak) pl. mi az áram, feszültség, teljesítmény, stb... a különféle Ohm, és Kirnchoff törvények. Eközben érdemes persze megismerkedni a különféle alkatrészekkel, és jellemzőikkel pl. ellenállás, kondenzátor, tekercs, félvezetők, tranyó stb... Ezenkívül jó ha van némi fogalmad arról, hogy hogyan működik egy erölködő, ill a különféle alapkapcsolások mint pl. földelt emitter, földelt kollektor, munkapont beállítás stb...
    Ezeket nekem annakidején tanították... :D
    Mindezekkel persze én sem vagyok teljesen tisztában (mint ahogy ez kitűnt), én is egy valamiféle tanuló folyamatban vagyok.
    A gyakorlati részét hozzáértő ismerősöktől lehet ellesni. Ha van olyasvalaki, aki foglalkozik ilyesmivel és szívesen támogat (ad tippeket, esetleg ilyen-olyan alkatrészeket, megtanít forrasztani, nyákot készíteni stb...)
    Persze nem árt utánnanézni az írott formátumnak sem, rengeteg könyv, és netes oldal van ami foglalkozik a témával. pl. hobbielektronika.hu (itt sok alap dolgot elmagyaráznak!)
    Műszerezettség, ill különféle szerszámok is kellenek természetesen. Egy alap multiméter pl. pár ezresből beszerezhető, de ha szerencséd van, akár valami cég szanálásából is hozzájuthatsz ilyesmikhez, de akár a különféle bolhapiacokon is körbe lehet nézni, nameg a neten. Ebben is segít a mentorod, ha van.
    Nem árt akár alkatrészeket gyűjtögetni sem. Soha nem lehet tudni, hogy mire nem lehet jó egykét döglött cuccból némely bigyó. (nemrég pl. sikerült jópár 10 000mikrós 100Vos elkót bugáznom tápszűrésre tökéletes lesz :)) .)
    Véleményem szerint elsőnek mindenféleképpen valami neoprimitív kapcsolást kell összerakni, pl. egy két ledes villogó. Nem egy nagy szám, de arra hogy megtanulj egyet-s mást tökéletes.
    Az én ''mentorom'' számomra első nagyobb project-ként a Quad -ot ajánlotta. Elsősorban azért, mert már sokan összehozták, és az esetek többségében sikerült nekik. Nem kell hozzá sok faramuci alkatrész, és ahhoz képest, hogy nem egy mai darab, még mindig nagyon jó minőségűnek mondható (persze ha sikerül jól összerakni :D ).

    Nagyon remélem nem írtam túl sok baromságot! :DD

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Új hozzászólás Aktív témák