Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emre

    veterán

    válasz szabifotos #85962 üzenetére

    Villanyszereléshez egy gurulós modul rendszerű tárolót tudok elképzelni, amit később az igényeknek megfelelően lehet bővíteni.

    Mert kelleni fognak tiplik, csavarok, érvéghez fogyó és szerelő szerszámok, kéziszerszámok (fúró, csavarozó, horonymaró), szóval én hosszabb távra terveznék, de nem kell első körben mindent megvenni.

    A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

  • PROTRON

    addikt

    válasz szabifotos #85962 üzenetére

    Én ilyet vettem még 2019-ben, akkor még kb 10k-val olcsóbb volt: [link]
    Tapasztalatok:
    Nagyon faja volt vele utazni tömegközelekedésen és meglepő, de ha jól organizálod minden IS elfér benne és be lehet rakni a ruhásszekrény aljába.
    Márka szinten a gondom hogy 3. héten elszakadt a vállpánt, onnantól buktam a háton hordást, ami lépcsőzésnél fájdalmas--->mint írtam minden IS belefért, tehát minden IS volt benne.
    A húzókája megtartotta, pedig baromira vékonyka és azért a fogantyúja nem a top kategória.
    Továbbá a kerekei nagyon kicsik voltak annak a verziónak (ezt lehet mostanra javították), ahogy húztam, folyton hozzáért a bukkanónál a talajhoz és félév alatt mind a két sarkánál lyukas lett, így hagytam el a mini flexem eredeti korong leszorító alátétgyűrűjét....--->mint írtam, minden IS elfért benne.

    Konkrétan lakás szereléshez az összes szükséges villanyszerelő kéziszerszámom felül (csavarhúzók, blankoló, érvégprések, vágószerszámok..etc...), 2 különböző stílusú kalapács(ugye van amit gumi kalapáccsal intézünk, máshova meg kell a teljesen fém anyagú), mini flex, aksis ütvefúró-csavarbehajtó, mind a két géphez 2-2 aksi, töltőkkel, a behajtóhoz egyéb kiegészítők(csavar bitfejek, fúrók 3 féle anyaghoz, lépcsős fúró szett, dugókulcs but szett) kézi fűrész, vízmérték, rendőrlámpa...
    ...tényleg amikor kértek kollegák valamit megkaptam hogy toljam már arrébb a bohóc járgányt, mert olyan volt mint amikor a kispolskiból kiszáll a 40 bohóc...és még naracssárga.
    Mire válaszoltam hogy ez a Tardis...ezt már nem értették. :D

    Lehet ebből kapni Stanley, meg Dewalt márkából ahogy nézem még értelmes összegért, azért Ők jobban odafigyelnek a vállpántra meg a húzókára is.
    A szerszám boltban kell megnézni hogy milyen a vállpánt, melyikben mekkora a belső hely meg mekkora a kerék átmérője és az átmérő miatti távolság a talajtól.
    Mert tényleg 10kg-ot lazán bele lehet pakolni segédanyagok nélkül és van 2 kb önsúlya...

    Pl mindegyikhez adnak kiemelhető csavarhúzó tartót, de az nekem nem állt kézre hogy mindig kiemelgessem, aztán nehéz volt a fenti dolgok miatt visszarendezni...
    Az a jó, amelyiknek minél "hosszabb" a fő pakoló része, tehát nem annyira a magasságra kell gyúrni, hanem a mélységre.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • Dani_kp

    őstag

    válasz szabifotos #85962 üzenetére

    Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak. Egy valamivel nem fogod tudni kiváltani a "kis" kéziszerszámokat. Ugye mint a "kismunka" fogalma létezik, de a valóságban nincs olyan, hogy kismunka, vagyis van, de az is lehet orbitális nagy szívás.
    Nekem egy ilyen és egy ilyen van.
    Az előbbi szerszámos ládában vannak a csavarhúzok, multiméter, próbalámpa, krimpelők, érvéghüvelyező és a többi. A kép átverés, ugyanis ahol a képen a csavarhúzók vannak valójában semmit nem ér, ugyanis a szigetelt csavarhúzó NEM fér bele, plusz egy lapos 2-es csavarhúzónak a vastagsága és hossza nem egyezik meg egy Ph2-es vagy 3-aséval.
    Az utóbbiban pedig vannak az "apróságok", sima és csatos wago-k, érvéghüvelyek, tipli, csavar, zsugorcső...stb. Holnap rakok fel mind a kettőről képet, hogyan is néz ki a valóságban, amennyiben érdekel.
    Amúgy ettől függetlenül, mind a kettő szerszámos ládával elégedett vagyok.

    A következő szerzemények, pedig egy ilyennel szemezek. Ebbe mennének, majd az akkus gépek, hőlégfúvó, illetve esetleg a horonyvágó. Félrevezetni nem akarok senkit, mivel én is kezdő vagyok egy minimális tapasztalattal, de szerintem ezen felállással lehet a leghatékonyabban kivonulni egy helyszínre. Illetve nem mindegy mennyit kell fordulni az autóhoz mire bepakolsz.

    [ Szerkesztve ]

    https://ingatlan.com/33821564

Új hozzászólás Aktív témák