Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz mephi666 #73039 üzenetére

    Igen az a fránya matek. Ezt felejtik el sokan, hogy a lakás egy összetett dolog, egy gazdasági döntés is, amit utána kell számolni. Nem mindig és nem minden élethelyzetben éri meg, de sokaknál tényleg kijön a matek, de van akinél nem.
    Pl.: amikor még 2011-ben volt olyan ismerősöm aki 150-ért bérelt takarítás nélkül egy 54 nm2 lakást friss egyetemistaként, amikor a fizetések valóban alacsonyabbak voltak, de a bérleti díjak aránya a fizetéshez is konszolidáltabb volt, ergo tudott volna olcsóbban is találni lakást.
    Ráadásul még a magas bérleti díjhoz bevállalta hogy évente megújuló fix szerződést ír alá. Emiatt amikor külföldön kapott állást a szerződése kötötte a hátralévő 4 havi bérleti díj teljes megfizetésére.
    Pedig gazdasági egyetemre járt és elvileg jó jegyei voltak mégis az érzelmeire hallgatott hogy neki kell a belvárosi szép lakás aminek kibírja a bérleti díját...persze a szülei fizették az első 3 évben. :D
    Ami még durvább volt hogy a szintén gazdaságis szakra járó másik haver még mentegetni is próbálta a döntését és én voltam a hülye, miközben az én családomban is voltak ingatlan bérbeadások és pontosan tudtam hogy mi mennyi hány méter. :D
    Mi anno 1 db 12 nm2 szobát rezsivel 40 fixért (fix rezsivel) adtunk bérbe Moszkva térnél és 35 nm2 kis garzont is ez alapján kalkuláltunk az Operánál, mert figyelembe vettük a fizetési lehetőségeket.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz mephi666 #73039 üzenetére

    "kiszámoltam még válság előtt, hogy az árfolyam elszállása esetén is tudom fizetni a részletet, belevágtam... " - azért ez nem egyszerű, mert azt is bele kell számolni, hogy mi van ha a válság miatt elveszted a munkahelyed. amúgy állítólag már van ilyen biztosítás, hogyha a munkahely elvesztése miatt nem tudod fizetni a részleteket, akkor a biztosító kifizeti helyetted.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák