Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Honkydoo #47051 üzenetére

    Nem is a bonyolultsága miatt nem építenek az emberek, hanem az ára miatt és amiatt, hogy ha már beletolsz 300-400k környéki pénzt, akkor vissza tudod-e termeltetni vele ezt az összeget, vagy sem. Vagyis, hogy megéri-e építeni, vagy sem? Előre megsúgom eddig a nem-nél tartok. Konkrétan még csak vitte a pénzt. Persze az építés öröme benne van, minden percét élveztem amit eddig az építésével töltöttem. De ennyi pénzből már jópár CNC-s munka kijött volna, ha csináltatnám valakivel, szóval akinek csak egy-két alkalommal van szüksége CNC-re, annak tutira nem éri meg. Meg aztán építés közben van az, hogy hú mit csinálnék ha nem lenne esztergám, hú mit csinálnék ha nem lenne radiálfúróm stb.. Szóval azért komolyabb géppark nélkül sem érdemes belevágni, vagy pedig mindent csináltatnod kell mással, de az sem jó, meg drága.... Ahogy nekem sem jött be, már leírtam itt régebben. Még nekem is sok gép hiányzik a "könnyű" munkához, például nincs elektromos gérvágóm, ami most már azt mondom "nélkülözhetetlen" egy ilyen gép építésénél, vért izzadtam mire ki tudtam váltani mással. 320x280 mm már az én gépemen is menne méretileg. De mondom még nem tudtam kipróbálni fémmel. MDF-el is csak annyira ami a mappában látható, vagyis konkrétan a kétszer 40x40-es kockányit martam ki vele. Vennem kell majd fémhez való marófejet ($$$).

    tatabike: már nem is tudom. Idő közben úgy megszerettük egymást...
    Viccet félretéve eddig nagyon stabilnak mutatkozik a gép és egészen szép a vágási felület is. Hétvégén megpróbálok valami komolyabb alakzatot is kivágni és ha ott is jól muzsikál MDF-el, vagy mondjuk tölggyel, akkor lehet ez marad majd egy ideig. DE jól emlékszel ez (volt) az eredeti terv, hogy ezzel készül majd egy nagyobb (fém) gép. Ha megnézed a képeket, akkor viszont sajnos az is látszik, hogy nem férne el sokkal nagyobb gép (közös műhely), így egyelőre ez elnapolva. Majd ha a közeljövőben sikerül a kertesház projekt, akkor épülhet a komolyabb gép.

    Az eddigi tapasztalatokra és egy gépépítővel történt eszmecsere folytán viszont lehet a következő gép is MDF-ből és acélból lesz, nem aluból. Első indokként azért mert ezekkel könnyebb itthoni körülmények között dolgozni (szemben az aluval), másodsorban az MDF és a bútorlap nagyon-nagyon jó rezgéselnyelőnek bizonyultak. Marás közben az érme az oldalára állitva marad a gépen. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák