Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    Sziasztok!
    Lécci valaki segítsen, de gyorsan! Van egy Asus P5GDI Pro alaplapom egy integrált Realtec hangkarival, és ennek előlapi csatlakozóit az istennek sem tudom jól bekötni!
    Azokat a kis tűs csatikat kellene bedugdosni, de nem tudom hogy melyiket hová!
    A biztonság kedvéért leírom mik vannak: van 2 EAR L (fekete és fehér), 2 EAR R (piros és fekete), GND (vastag - ebbe biztos vagyok hová m1), MIC VCC (fekete - nm tom mi ez) és MIC DATA! Az alaplap könyve szerint a csatlakozók: GND, Presence#, Sense1_Retur, Sense2_Retur, Port1 L, Port1 R, Port2 R, Port2 L, Sense_Send!
    Szóval valaki tudja, melyiket hová?
    Előre is köszi!
    Gameboy

  • Gabesz87

    addikt

    Valaki tudna segíteni abban, hogy miért recseg a hang zenehallgatásnál (mp3, vagy youtube, videóknál is)? Nemrég telepítettem újra a wint, feltettem a realtek honlapjáról a HD Audio drivert+szoftvert, de még így is recseg. Egy Gigabyte P43-UD3L alaplapom van integrált hangkártyával, ALC888 chipset.

  • Gabesz87

    addikt

    Volna egy kis gondom: apósom véletlenül beleakadt a fejhallgató kábelébe, ami az előlapi jack-be volt dugva, és kirántotta vele együtt a ház előlapját kicsit. Most az a gond, hogy nem szól a fejhallgató. Próbáltam másikkal is, az sem, úgyhogy nem a fejhallgató ment tönkre. SZétszedtem a házat, de nem látszik semmilyen fizikai elváltozás, sem az előlapi csatinál, sem az alaplap oldalon. Sőt, a fura az, hogy amikor bedugom a fejhallgatót, fel is ugrik pár másodpercre az ablak, hogy fejhallgatót csatlakoztattam-e, de gyorsan eltűnik (hiába kattintok hamar az OK/megerősítésre, nem látszik egyáltalán a hangkezelőben. Gondoltam, akkor bedugom hátulra. Megnéztem a manualban melyik port a fejhallgatóé, na itt meg az a furcsa tényállás, hogy nem tudok váltani a hangszóró és a fejhallgató közt. Szól mindkettő, és ugyanúgy nem látom a hangbeállításoknál külön a fejhallgatót, csak a hangszórót. :F Van bármi ötletetek? A ház egy Deepcool Matrexx 30, ha számít, az alaplap pedig MSI H410M-A Pro.

Új hozzászólás Aktív témák