Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz ddekany #41 üzenetére

    A minap teszteltem a MS AI megoldását, hogy mire képes. Adtam neki egy egyszerű feladatot, rajzoljon egy fekete-fehér képet, amelyen egy szabályos körbe, szabályos mértani szerkesztéssel, 3 egymást metsző egyenes vonallal rajzoljon egy 6-t. Próbáltam angolul is, hátha nem érti meg magyarul. Tudod, hogy ebből mit sikerült megoldania? A fekete-fehér alapon a kört. Egyáltalán nem értette meg a többi részét.
    Ilyeneket kaptam:

    És ilyesmit vártam:

    És nem 10 percet töltöttem el vele, hogy pontosítsam a megfogalmazást, hogy egyértelmű legyen, de a fenti kb. a "legjobb" eredmény. Szóval, ha ezt rászabadítanák a világra, vagy azonnali káosz lenne, vagy instant termonukleáris pusztulás, mert az, hogy jelenleg egy adatbázisból kipirgál dolgokat, és látszólag azt értelmezni tudja, maximálisan csak illúzió. Semmi intelligencia nincs még emögött. Az elvont kérdéseket pedig egyáltalán nem tudja értelmezni. Egyébként a napokban volt valamelyik tech hírportálon, hogy az átlagembert szinte semennyire nem érdekli az AI, alig használja valaki az adatok alapján. 12000 embert kérdeztek meg róla. A Google új AI keresője is egyelőre csúfos bukásnak tűnik.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz ddekany #53 üzenetére

    Tudom, hogy a DALL-E-nek "dobja át", hiszen ott van az oldalon.
    Ettől függetlenül, ha tök szép mesebeli, sci-fi, anime, stb. ábrázolást gond nélkül megold már évek óta, akkor egy mértani ábrázolás miért fog ki rajta? Persze, arra van trenírozva, hogy ilyen random fantáziaképeket kreáljon, de ha valami precízebbet kérsz, beletörik a bicskája.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz ddekany #57 üzenetére

    Na, ez korrekt válasz, így már elfogadhatóbb, érthetőbb, hogy mi a gond vele. Ilyen szinten én nem foglalkoztam az AI-val, egyikkel sem, ez ötlet szinten bevillant olvasgatás közben, és gondoltam kipróbálom, miért ne. Az első 1-2 próba után az hamar leesett, hogy sokkal jobban körül kell írni, hogy mit szeretnék, mert először teljesen fals dolgokat adott vissza. Aztán, mikor már kb. 3 sorban írtam le, hogy mit szeretnék, az lett, amit feltöltöttem. Voltak kezdetben teljesen hibás képek is.
    Ezek:

    :DDD De ezeknél még nem próbáltam matematikai megoldásra sarkallni.

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák