Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    válasz DeFranco #72 üzenetére

    Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!

    Abban az élethelyzetben vagyok, hogy egy nagycsoportos és egy elsős fiam van, és ők szeretnek biciklizni. Koronavírus időszakban nem, de egyébként tipikus, hogy elmegyünk fél kilométert, kilométert valamelyik játszótérre, ők biciklivel, én gyalog, majd ott is bicikliznek, majd haza. Ezenkívül releváns, hogy Budapest legszélén élünk, közel egy nagy parkerdőhöz, amiben jó minőségű, babakocsival pl. simán járható széles, jól kijárt földutak vannak. Ott sokan szoktak biciklizni, és mi is kijárunk oda. A problémát az okozza, hogy a fiam szerint gyalog olyan lassú vagyok mint egy "reumás csiga", jó lenne kicsit felgyorsulni hozzá, hogy kevesebbet kelljen keringenie körülöttem, vagy várnia rám. Pár év még van addig míg a barátaikkal fognak biciklizni, nem pedig velem vagy a feleségemmel.

    A kézenfekvő megoldás a kerékpár vásárlása, de akkor abból kettő is kellene, egy nekem, egy a feleségemnek. Nem olyan olcsó megoldás, főleg, mert újban gondolkozom, és ami még nagyobb baj, az az, hogy társasházban élünk, így a tárolása is problémás lenne.

    A feleségem felvetette, hogy talán inkább roller kellene nekünk, olyan nagykerekű fajta. Rollerező embereket szoktam látni a környék utcáin, működőképesnek tűnik a dolog. Ráadásul egy roller akár kettőnket is kiszolgálhat amíg ki nem derül, hogy beválik-e, és ha igen, hát veszünk még egyet, az nem probléma. Még mindig nem kerül a kettő annyiba mint egyetlen kerékpár, és tárolni is sokkal egyszerűbb. Járdán/úttesten jól használhatónak tűnik, az erdőben meg... hát, ott könnyen lehet, hogy nem. De emiatt lenne szempont a nagyobb kerék, mert azért ha a földútra mennék, ott tuti a nagyobb a jobb.

    Aztán hosszabb távon meg elindul a koronavírus miatt az élet, hetente 1-2-szer be kell majd mennem a belvárosba az irodába, ahova busszal, majd ki tudja hogy mennék. Ha bejönne a rollerezés, el tudom képzelni, hogy ott is venném hasznát a rollernek, de ezt csak nagyon zárójelesen írom, mert elég szerencsétlennek kell lennem ahhoz, hogy ne pont az iroda előtt tegyen le a BKK.

    Ezek fényében mit tennétek a helyemben?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák