Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz aelod #93197 üzenetére

    Nem értek egyet. A kreatin nem transzport rendszer. Külön transzport rendszerek vannak a kreatinhoz. Pont a múltkor írtam erről, hogy régebben ugyebár cukrot használtak erre. A vázizomzatban található a szervezet kreatin készletének nagy része (valahol 95% körül). Ebből többek között energiát nyernek az izmok oly módon, hogy leadja a foszfát csoportját, és segít újraszintetizálni az eddig tárolt, majd felhasznált adenozin-trifoszfátot (ATP). Ez segít a gyorsabb visszatöltésben is.

    Mint írtam ez tény.
    S hogy miért felesleges az elején szedni ennek a hatásának a tükrében? Azért, mert előbb-utóbb eljut arra a pontra, amikor stagnálás áll be a fejlődésében. Ilyenkor vagy edzésmódszert változat, ami vagy segít, vagy nem; vagy doppingol, amivel mi nem foglalkozunk ugye; vagy elkezdi szedni a kreatint, ami pont annyi erőtöbbletet ad, amennyi elég átlendülni ezen a stagnáláson.

    A másik hatása a sejttérfogat növelés, ami szintén tény. A kreatin hidralizált környezetet teremt az izomsejtekben, miáltal a méretük megnő 25-30%-kal.
    No most szerinted mikor hasznosabb szedni?

    A, 100 egységnyi izom esetén, amikor lesz belőle 130? (30 egység növekedés)
    B, 50 egységnyi izom esetén, amikor lesz belőle 75? (15 egység növekedés)

    "Miért ne szedhetne egy fehérzokni szandálos kocka kreatint amikor elkezdi az edzést?"

    Sehol sem írtam, hogy ne szedjen. Azt írtam, hogy nem sok értelme van. Tegye inkább félre azt a pénzt! Fél év múlva sokkal több haszna lesz.

    (#93199) 30z.Samu
    Esetleg a testkompozíció megváltoztatásról olvastál már? Én is tömegeltem, de amióta ljk ajánlotta áttértem arra.

    (#93194) Cassidey:
    Mit is szokás ilyenkor mondani? Ja igen. Viszlát! ;)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák