Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz aelod #162207 üzenetére

    A jó edző nem csak azt tudja, hogy mit akar a többség, hanem azt is, hogy azt hogyan fogja elérni. Amikor bejön valaki a terembe, hogy gép akar lenni, egyszerre akar kockahasú, erős, izmos, állóképes, p*ncimágnessé válni, de közben 5 db normális fekvőre nem képes, emellett mobilis, mint a radiátor, akkor nem azzal kell foglalkozni, hogy éppen milyen irreális agymenése van az illetőnek, hanem össze kell rakni először. Majd ha már megtanult mozogni, megvannak az alapok, akkor lehet beszélgetni arról, hogy pontosan mit is szeretne. Az a művészet, hogy ezt eladd neki úgy, hogy ne akarjon 2 hét múlva mást csinálni, mondván ez egy szar edzés, még csak a bicepszem se durrant be.

    A jó edző pontosan tudja, hogy mit miért csináltat a vendéggel. Amennyiben a "miért" kérdésre nincs válasz, akkor az edzés adott eleme blöff. Konkrétabban: Ha tudom, hogy Gipsz Jakab nagyon derékból hajtja végre a felhúzást és rendelkezik a megfelelő csípő mobilitással, berakok neki egy szumó húzást egy-két ciklus erejéig. Akár lehet megállított vagy tempó variáns is, nagyobb hatással van a technikára.

    Ha a testépítés szemüvegén keresztül vizsgálod, ennek akkor is van létjogosultsága, persze versenytől távol, amikor ráérsz ilyenekkel foglalkozni.

    Ahogy az izolációnak is van egyébként létjogosultsága még nekem, erőemelőnek is. Pl ha gyenge a felső hátam, tuti fos lesz a nyomásom, ezért muszáj plusz munkát végezni rá. Vagy ha inaktív, gyenge a farizom, akkor csak kompenzációk árán fogom tudni végrehajtani a guggolást, de méginkább a felhúzást. Akkor meg kell erősíteni a gyenge pontot.

Új hozzászólás Aktív témák