Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radnix

    senior tag

    válasz Apollyon #158251 üzenetére

    El kellene dönteni mit tartunk értéknek. Egy biztos: ebben egyének között eltérés mutatkozik. Ha nekem fontos a heti 3 deadlift edzés, és jól érzem magamat tőle az csodás dolog, de nem jogosít fel arra, hogy másokat is belekényszerítsek ebbe, mert nekik lehet, hogy nem az a boldogság Chimborazoja, ha heti 3-szor a bicepszszakadás és az ájulás szélére kerülnek.

    Remélem értitek, hogy mit mondok, a cél nem szentesíti az eszközt. Még ha morálisan alá is támasztható, hogy arra tereljük az embereket, hogy egészségesen és sokáig éljenek, akkor sem tehetjük ezt erőszak alkalmazásával, mert akkor irodalmi nyelven fogalmazva pont szart sem ér az egész. Nem méh kolónia vagyunk, vagy robotok, hanem egyéniségek (plz insert Life of Brian scene).

    A másik meg az, hogy mik vagyunk mi, hogy eldöntsük, hogy a mi szubkultúránk jobb mint a többieké? Ha a tetoválást viselők szubkultúrája szeretné elérni, hogy a makulátlan bőrömre tinta kerüljön, akkor két eset lehetséges: udvariasan megmondanám nekik, hogy köszönöm szépen nem szeretnék élni a lehetőséggel. Ha törvényi úton (erőszakkal) szeretnék érvényre juttatni az akaratukat, akkor félre tenném az udvariasság álarcát.
    Én sem várom el másoktól, hogy nekem tetsző dolgokat tegyenek, de ez már csak ilyen szélsőséges klasszikus liberális felfogás. :)

    Nézzük egy picit más nézőpontból a dolgot: Ha te és pár cimborád csinál egy gyerektábort, ahol népszerűsítitek a testmozgást és az egészséges táplákozást, hát nosza rajta, amíg nem akarod kötelezővé tenni a részvételt.
    Nem is szaporítom tovább a szót, pedig jó téma, amiről napokig tudok beszélgetni :D

Új hozzászólás Aktív témák