Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz Angel2014 #133353 üzenetére

    az ezzel foglalkozó tudományos kutatásokon alapuló irodalom 90%-a szerint napi 5 gramm és kész. Nyilván valamilyen mértékben a mennyiséget befolyásolnia kell a vázizomzat nagyságának, de naturálban bármennyire is szeretnénk nincsenek olyan nagy különbségek, amik mondjuk 20 gramm különbséget indokolnának. Én most néztem pont egy kreatinos oldalt, ahol küldtek egy "kalkulációt" 82 kg-ra 25 gramm töltés és 2.5 gramm szintentartás.. A töltés - nem töltés megint kérdés, a töltésnek annyi értelme van hogy hamarabb éred el a telítettséget, és az esetlegesen ezzel járó előnyök is hamarabb jelentkeznek...

    A másik oldal meg gyakorlatilag egyedül a Carb back loadingos fazontól van, azt is linkeltem, másoltam már be többször, aki szerint ez kevés és folyamatosan mennie kell a nagyobb adagnak, asszem testsúly /0.3grammot ír ő is (van valami bonyolultabb a vázizomzat tömege alapján de azt meg úgyse tudod szóval az is csak hasraütéses)

    A szőlőcukor szerintem nekünk már nem biztos hogy annyira előnyös, lehet egy cingár gyereknek akinek amúgy is kell a kalória nem árt (mármint testkompozíció szempontjából) de így 40-50 évesen nem biztos hogy így túráztatnám a hasmirigyemet azért hogy +0,005 gramm izom feljöjjön esetleg. Edzésen nem érzem hogy szükségem lenne cukorra, persze ennek is van "irodalma" hogy mekkora változást eredményez (külső inzulin nélkül is) Nem tudom.

    Szerintem fenntarthatatlan állapot, hogy napi 3x 80 gramm cukrot tartalmazó édes löttyöt igyak. Volt időszak amikor próbáltam fehérje-cukor kombót edzésen de hosszú távon ezt se tudtam tartani.

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Új hozzászólás Aktív témák